به روز شده در: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
زندگی‌نامه شهید «نصرت آقازاده قاطرچي»؛
شهید «نصرت آقازاده قاطرچی» با عشقی که به ميهن و رهبر و علاقه‌ای که به شهادت داشت به صورت داوطلبانه بارها به جبهه اعزام شد.
کد خبر: ۳۹۶۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶ - 13May 2020

شهیدی که به عشق رهبر و شهادت بارها داوطلبانه به جبهه اعزام شد

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ارومیه، شهید «نصرت آقازاده قاطرچی» فرزند شوقعلی با عشق به ميهن و رهبر و علاقه‌ای که به شهادت داشت به صورت داوطلبانه بارها به جبهه اعزام و هميشه آرزوی شهادت می‌کرد و در نهایت نیز به این آرزوی دیرینه‌اش رسید.

شرح از زندگی شهيد

شهيد «نصرت آقازاده قاطرچی» در سال 1334 در تازه‌کند قاطرچی متولد شد، شهيد در يک سالگی پدر خود را از دست داد و تحت سرپرستی برادر خود تا کلاس چهارم ابتدایی درس خواند و زمانی که حدود 12 سال داشت مشغول خدمت در ارتش شد و دو سال بعد ازدواج کرد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط ارتش برای پاک‌سازی منطقه از وجود عناصر ضدانقلاب به نقده اعزام و در نهایت در تاریخ بیست و نهم فروردین 1359 به هنگام پاکسازی منطقه به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

فعاليت‌های مبارزاتی شهيد قبل و بعد از انقلاب

وی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بارها در راهپيمایی‌ها شرکت کرده و پای منبر علما نشسته و از پند و اندرز آنها استفاده می‌کرد و بعد از پیروزی انقلاب نيز به رهنمودهای امام خمینی (ره) گوش فرا داده و به امر ولی‌ فقیه‌ به جبهه اعزام شد.

خاطره‌ای از زمان اعزام به جبهه

وی یک روز مانده به تاریخ اعزام با تمام خويشاوندان خداحافظی کرده و حلاليت می‌طلبد و پیش از رفتن نیز یکی از عکس‌هایش را قاب کرده و به خانواده توصیه کرده بود که اگر شهيد شد اين عکس را در تشييع جنازه‌اش بياورند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار