به روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
دیدبان حقوق بشر سوریه از انتقال صد‌ها عناصر تروریستی مسلح از سوریه به لیبی خبر داد و نوشت که این اقدام با نظارت سازمان اطلاعات ترکیه صورت گرفته است.
کد خبر: ۳۹۵۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲ - 05May 2020

دیدبان: ترکیه بیش از ۷ هزار مزدور را از سوریه به لیبی فرستاده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» که نهادی وابسته به مخالفان دولت سوریه و مستقر در شهر لندن است، از اقدام ترکیه در اعزام نیرو‌های جدید به لیبی خبر داد.

این مرکز امروز سه‌شنبه نوشت که صد‌ها فرد مسلح سوری طی چند نوبت از طریق ترکیه به لیبی منتقل شده‌اند. دیدبان حقو‌ق بشر سوریه تعداد عناصری که ترکیه تا به امروز به لیبی منتقل کرده، ۷۸۵۰ نفر اعلام کرد و در بین این افراد، شهروندان غیر سوری نیز وجود دارند.

این مرکز همچنین از ورود سه هزار نیروی جدید به ترکیه جهت آموزش و پس از آن اعزام به لیبی برای کمک به دولت وفاق ملی لیبی در برابر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیرو‌های شرق لیبی خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه نوشت که گروهک «ارتش آزاد» بنا به دستور سازمان اطلاعات ترکیه (میت) مسؤولیت نام نویسی و جذب شبه نظامیان را برعهده دارد.

با این حال، بر اساس گزارش این مرکز، برخی از گروه‌های مسلح و تروریستی به رغم فشار‌ها و تهدید‌ها علیه خود مبنی بر قطع حمایت‌ها در صورت مخالفت با نرفتن به لیبی، دست به اعتراض و مخالفت زده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه به حوادث اخیر در لیبی اشاره کرد و نوشت که طی درگیری‌ها در جنوب شهر طرابلس، پایتخت لیبی، ۲۶۱ نفر از نیرو‌هایی که ترکیه به این کشور فرستاده است، کشته شده اند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار