به روز شده در: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۲
رئیس دستگاه قضا صبح امروز از دادسرا و دادگسترى شهرستان رى بازدید کرد.
کد خبر: ۳۹۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲ - 26April 2020

بازدید سرزده رئیس قوه قضائیه از دادسرا و دادگسترى شهرستان رىبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‎پرس، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه صبح امروز به صورت از پیش اعلام نشده، از دادسرا و دادگسترى شهرستان رى بازدید کرد.

بنا بر این گزارش، رئیس قوه قضائیه ضمن بازدید از بخش‌هاى مختلف دادسرا و دادگسترى این شهرستان، در جریان مشکلات حقوقى و قضایى برخى از مراجعان قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.

رئیس دستگاه قضایی در ابتداى این برنامه، از معاونت ارجاع دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى بازدید کرد.

واحد رایانه، دفتر معاون دادستان، اجراى احکام انقلاب، شعبه یازدهم دادیارى، شعبه دوم دادیارى، شعبه ١١ بازپرسى، شعبه چهارم بازپرسى، شعبه هفتم دادیارى و واحد اظهار نظر، دیگر مقصدهاى رئیس قوه قضائیه در جریان بازدید از دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى بود.

در طى این بازدید یکى از مراجعان در دیدار با حجت‌الاسلام رئیسى از اجاره دادن خیابان روبه‌روى دادسرا انتقاد کرد و خواستار تحقیق پیرامون مسائل شهرستان رى شد.

سایر مراجعان به دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى نیز درخواست‌هاى خود را به‌صورت مکتوب به رئیس قوه قضائیه تحویل دادند و دستورات لازم پیرامون رسیدگى به این درخواست‌ها از سوى حجت‌الاسلام رئیسى صادر شد.

در طى بازدید از دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى، رئیس قوه قضائیه بر شنیده شدن حرف مردم، رسیدگی با حوصله به پرونده‌ها و احقاق حق تأکید کرد.

حجت‌الاسلام رئیسى همچنین دستوراتى به‌منظور توسعه فضاى ادارى دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى صادر کرد.

در طى این بازدید، رئیس قوه قضائیه در زمینه تسریع در رسیدگى به پرونده‌هاى کثیرالشاکى در دادسرا نیز دستوراتى صادر کرد.

حجت‌الاسلام رئیسى پس از بازدید از دادسراى عمومى و انقلاب شهرستان رى، به دادگسترى این شهرستان رفت و از واحد اجراى احکام خانواده بازدید کرد. در ابتدا شعبه ٩، ٦، ٨ دادگاه خانواده و دفتر شعبه ٧ دادگاه خانواده از سوی رئیس قوه قضائیه مورد بازدید قرار گرفت.

حجت‌الاسلام رئیسى در طى این بازدید، دستور رسیدگى به مشکل پیرمردى را که عنوان می‌کرد از ورود وى به دادسرا جلوگیرى شده بود، صادر کرد.

همچنین برخى از مراجعان مشکلات حقوقى خود را به‌صورت شفاهى و مکتوب بیان کردند و رئیس دستگاه قضایى نیز دستورات لازم را براى رسیدگى به مشکلات آن‌ها صادر کرد.

در پایان این بازدید، رئیس قوه قضائیه راهنمایى‌هاى لازم را در خصوص مشکل حقوقى یکى از مراجعان که سرباز بود، به وى ارائه کرد.

حجت‌الاسلام رئیسى بر اجراى سریع و به‌موقع احکام و در دادگاه‌هاى خانواده بر ارائه فرصت به‌منظور صلح و سازش در میان زوجین و ارجاع پرونده‌هاى خانواده در بدو امر به شورا تأکید کرد.

تسریع در رسیدگى به پرونده‌هاى کثیرالشاکى از دیگر تأکیدات رئیس قوه قضائیه در بازدید از دادگسترى شهرستان رى بود.

بررسی رعایت پروتکل بهداشتی برای متهمان، محکومان، وکلا و مراجعین به دادگستری از موارد مهم دیگری بود که از سوی حجت‌الاسلام رئیسى مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها