به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
امیرعبداللهیان:
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل گفت: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا شکست خورده است و آمریکا حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع این ویروس در کشور خودش نیست.
کد خبر: ۳۹۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹ - 08April 2020

ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با «کرونا» شکست خورده استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار با توجه به اهمیت همکاری‌ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه، اظهار داشت: روسیه از همسایگان مهم جمهوری اسلامی ایران است و اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و همکاری‌ها با روسیه استوار است. روابط موجود تهران و مسکو راهبردی و در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی حائز اهمیت است.

وی افزود: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کورونا ویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کرونا ویروس در کشور خودش نیست. واقعیت جهان موجود حرکت سریع به سوی چندجانبه‌گرایی است.

مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه است تروریسم دولتی آمریکا مانع کمک‌های بهداشتی به ایران می‌شود اما چین، روسیه و برخی از همسایگان و دوستان جمهوری اسلامی ایران، دوستان خوبی برای همکاری با ایران در مقابله با این بیماری هستند.

در ادامه این دیدار، سفیر روسیه با ابراز خرسندی از گسترش مراودات میان دو کشور، بیان داشت: تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی ایران و روسیه جزو اهداف راهبردی مسکو است و رابطه ممتاز ایران و روسیه در همه زمینه‌ها به خوبی پیش می‌رود.

وی اظهار داشت: کمک‌های بیشتر روسیه به مردم ایران برای مقابله با کرونا در کوتاه مدت به ایران منتقل خواهد شد.

در این دیدار، آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار