به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
از سوی موسسه قدر ولایت انجام شد؛
کتاب «کاهش جمعیت، فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل» از سوی موسسه فرهنگی قدر ولایت روانه بازار کتاب شده است.
کد خبر: ۳۹۰۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲ - 07April 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، رهبر معظم انقلاب اسلامی از مردادماه سال ۹۱ رسماً «توقف سیاست تحدید نسل و اتخاذ سیاست افزایش جمعیت» را اعلام و از آن تاریخ تا سوم فروردین سال جاری در حدود ۲۰ دیدار، در این زمینه صحبت کرده‌اند. ایشان با طرح عناوینی چون «تکثیر نسل»، «تکثیر اولاد»، «فرزندآوری بیشتر»، «باروری بیشتر»، «افزایش نسل جوان» و «موالید» بر ضرورت جلوگیری از «پیر شدن جمعیت» تأکید و اصرار کرده و «جمعیت جوان» کشور و حفظ آن را از ابزارهای «قدرت»، «اقتدار ملی» و «پیشرفت» دانسته‌اند. معظم‌له در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۳ با ابلاغ «سیاست‌های کلی جمعیت» بطور روشن، نگاه بلند مدت و چشم‌انداز سیاست افزایش جمعیت و بنیان‌های آن را مشخص فرمودند.

در همین راستا مؤسسه فرهنگی انتشاراتی قدر ولایت کتاب «کاهش جمعیت، فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل» را در دو بخش و ۸ فصل با هدف تبیین و تشریح این مساله منتشر کرده است. در این کتاب درباره ضرورت و اهمیت و آثار و منافع و کارکردهای ازدواج و تشکیل خانواده، اصول ازدواج به سبک اسلامی، جمعیت و نقش آن در مشارکت عمومی و تقویت اقتدار ملی، تحولات تاریخی جمعیت ایران از دوران باستان تا پایان عصر قاجاریه، تحولات جمعیتی در دورۀ پهلوی اول و دوم، تلاش کانون‌های استعماری برای کاهش باروری و عقیم‌سازی در ایران، تحولات جمعیتی در دورۀ استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و دیدگاه جمعیتی رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران صحبت به میان آمده است

در بخشی از مقدمۀ این کتاب که توسط علی معصومی تدوین و تألیف شده است می‌خوانیم:

متأسفانه دولتمردان، آن چنان که باید هشدارهای رهبری را جدی نگرفته‌اند و سیاست‌های لازم و اهتمام جدی به این مسئله دیده نمی‌شود. اما ملت بزرگ ایران و بخصوص آنها که معتقد به نظام ولایی جمهوری اسلامی هستند، بایستی به وظایف خود، فارغ از مسئولین، بیاندیشند و از خدای رازق و رزّاق غافل نشوند.

این کتاب در ۳۶۴ صفحه در قطع رقعی با قیمت ۱۵ هزار تومان توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت منتشر شده است.

دو کتاب «ازدواج موفق» و «خانواده موفق» به قلم سیدعظیم قوام از انتشارات همین مؤسسه نیز پیش از این و در همین موضوع منتشر شده است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار