به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
یک هنرمند و جانباز هشت سال دفاع مقدس گفت: ما می‌توانیم در منزل راه برویم، کتاب بخوانیم اما بدانیم که برخی جانبازان ما که قطع نخاع گردنی هستند، روی تخت خوابیده‌اند. کمی دل‌مان را کنار دل‌شان بگذاریم و بدانیم آنها چه می‌کشند.
کد خبر: ۳۹۰۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱ - 07April 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «رضا ایرانمنش» هنرمند و جانباز دوران دفاع مقدس در گفت‌وگویی رادیویی اظهار داشت: من فقط نام جانباز را با خود یدک می کشم، آنهایی که جانباز واقعی هستند، قابل تقدیر هستند. همدلی در جبهه ها این روزها به خوبی نشان داده می شود. در زمان جنگ اگر همدلی همرزمان نبود، هشت سال که نه ۸۰ سال دیگر هم به آنچه شایسته کشورمان بود نمی‌رسیدیم و نگذاشتیم یک وجب از خاک ما دست اجنبی‌ها و دست آنها به نوامیس ما برسد.

وی افزود: گاهی اوقات من ناراحت می شوم. می گویند که جوانان ما را به آنجا می‌برند و روی میدان مین می فرستادند. در صورتی که یک مسابقه و چالش بود. شبی که عملیات داشت لو می رفت و زمان نبود بچه های تخریب بخواهند که میدان مین را معبری بزنند و اینجا بود که یک ایثار و از خودگذشتگی و همدلی اتفاق افتاد.

این هنرمند کشورمان تاکید کرد: یک عده ای از بچه ها می گفتند ما با پاهای خودمان می رویم و مین ها را منفجر می کنیم. ما چند نفر فدا شویم بهتر از این است که یک گردان برایش اتفاق بیفتد. همدلی ای که این روزها دیدم، من را به یاد آن روزها انداخت. من در شبکه دوم سیما، پزشک خودم را دیدم که بیش از ۴۵ روز است که منزل نرفته است و در بخش کرونای بیمارستان در حال خدمت رسانی است. یادم آمد که ما در زمان جنگ سرداران دل بسیاری داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: از گوشه و کنار می شنویم که مردم می گویندخسته شدیم و در قرنطینه ایم و دیگر بس است. آمدن بیرون هم جان خودمان را به خطر می انداز و هم باعث می شود که زنجیره را ادامه دهیم. این هم شرایط خاص است شاید گوشزد و تلنگر باشد. در زمان سربازی برخی می گویند این روزها سخت است اما وقتی می گذرد و سال ها بعد می گویند که یادش بخیر کاش آن روزها برمی گشت. اما یک چیزی را بگوییم تحملش خیلی کمتر می شود. ما می توانیم در منزل راه برویم، کتاب بخوانیم اما بدانیم که برخی جانبازان ما که قطع نخاع گردنی هستند، روی تخت خوابیده‌اند. کمی دل مان را کنار دلشان بگذاریم و بدانیم آنها چه می کشند.

«بهار همدلی» به تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای فاطمه آل عباس ساعت ۱۵:۳۰ از رادیو ایران پخش می شود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها