به روز شده در: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت که در صورت ادامه بدعهدی سازمان برنامه جهانی غذا درباره توافق‌های قبلی، ویدئوهایی را در این باره منتشر خواهد کرد.
کد خبر: ۳۹۰۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲ - 07April 2020

واکنش «محمدعلی الحوثی» به بدعهدی سازمان برنامه جهانی غذابه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «عبدالمحسن طاووس» دبیرکل شورای عالی هماهنگی امور بشردوستانه در یمن وابسته به دولت نجات ملی در پنجم مارس گذشته اعلام کرد، با سازمان برنامه جهانی غذا بر سر این موضوع که کمک‌ها نقدا به یمنی‌ها پرداخت شود تا آن‌ها خود مایحتاجشان را بخرند، به توافق رسیده‌اند.

طاووس دلیل تلاش برای این موضوع را پایان دادن به ارسال غذا‌های فاسد به یمن اعلام کرد.

برنامه جهانی غذا هم در بیست و سوم فوریه گذشته از دستیابی به پیشرفت‌هایی در گفت‌وگو با دولت نجات ملی برای آغاز روند ثبت اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری ده انگشت) با هدف توزیع کمک‌های نقدی خبر داد.

اما با عملی نشدن این موضوع، «محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در صفحه توییتر خود واکنش نشان داد؛ وی نوشت: اگر برنامه (جهانی) غذا با توجیه و بهانه، عمدا مرحله آزمایشی تحویل نقدی (کمک‌ها) را آغاز نکند، ویدئو‌های مربوط به این بهانه‌ها منتشر خواهد شد و موافقت شما با بند‌ها و واقعیت ایجاد مشکلاتی را که در اجرای مرحله آزمایشی تحویل نقدی سنگ‌اندازی می‌کند، نشان خواهیم داد؛ این ویدئو‌ها به اطلاع مقامات سازمان برنامه جهانی غذا رسیده است.

سال گذشته، عبدالمحسن الطاووس در کنفرانسی اعلام کرد: از برنامه جهانی غذا خواستیم به فساد مالی و غذایی پایان، زیرا این اموال اعطایی از طرف‌های کمک‌کننده، حق ملت یمن است و برنامه جهانی غذا یک میانجی برای رساندن این اموال به ملت عزیز و باکرامت یمن است.

الطاووس گفت: بیش از هفت کشتی حامل مواد غذایی فاسد وابسته به برنامه جهانی غذا به یمن فرستاده شد؛ یمن نامه‌هایی به این سازمان درباره غذا‌های فاسد فرستاد و خواستار پایان دادن به فساد مالی و غذایی شد.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار