به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
طی روزهای گذشته هشت تن از سرکردگان داعش توسط آمریکا از کردهای شمال سوریه «قسد» تحویل گرفته شدند و به «عین‌الاسد» عراق منتقل شدند.
کد خبر: ۳۹۰۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳ - 06April 2020

افشای انتقال ۸ سرکرده داعش از سوریه به عین الاسدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شبکه خبری العالم به نقل از اسنادی که در اختیار این شبکه قرار داده شده است از انتقال هشت تن از سرکردگان داعش از سوریه به پایگاه «عین الاسد» عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، در روزهای اخیر نیروهای آمریکایی تعداد هشت سرکرده داعشی را از کردهای سوریه تحویل گرفته و با این توضیح که آنان را تحویل دولت عراق خواهند داد به انتقال آنان از سوریه به پایگاه عین‌الاسد در عراق مبادرت کرده‌اند.

العالم با طرح این سوالات اساسی که «چرا پیش از این آمریکا این اقدام را صورت نداده است؟ و چرا از میان جمع انبوه داعشی‌های در بند کردها که در یک تخمین حوالی پنج هزار نفر اعلام می‌شوند فقط به انتخاب تعداد هشت نفر و آن هم چهره‌هایی خاص مبادرت کرده است؟» سعی کرده به چرای انتقال سرکردگان داعشی از سوریه به عراق بپردازد.

بر اساس این تحلیل در یک نگاه ساده اگر چه جداسازی این جماعت هشت نفره از یکسو با مساله شورش‌های اخیر در زندان‌های دواعش در شمال سوریه بی‌ارتباط نیست؛ اما به نظر می‌رسد افراد انتخاب شده، در روزهای آینده عهده‌دار ماموریت‌هایی ویژه از سوی آمریکایی‌ها در عراق خواهند شد.

این شبکه خبری این نقل و انتقال را بی‌ارتباط با نقشه راه جدید آمریکا در عراق ندانست و گزارش داد: به نظر می‌رسد این جماعت حداقل خواهند توانست بخشی از مشکلات اطلاعاتی آمریکا در عراق و در شرایط جدید تجمیع نیرو و امکانات نظامی آمریکا در چند پایگاه محدود در این کشور را مرتفع کنند.

در این میان اینکه این نقل و انتقال ارتباطی با درخواست آمریکا از عراق برای آغاز گفت‌وگوهای استراتژیک که امروز رسانه‌ای شد داشته است یا نه را باید به انتظار نشست.

العالم در پایان گزارش داد که به نظر می‌رسد پروژه احیای داعش و انتشار مجدد آن در عراق از دیدگاه مقامات کاخ سفید می‌تواند در عمل دل مشغولی جدیدی برای گروه‌های مقاومتی باشد که این روزها به صراحت بر اشغالگری آمریکا در عراق و لزوم اخراج نظامیان آمریکایی از کشورشان پافشاری می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار