به روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
فرمانده سپاه بهشهر خبر داد؛
«حسن پورقربان» از بکارگیری بیش از ۱۱ هزار مدافع سلامت در بهشهر خبر داد و گفت: هر روز در دو شیفت صبح و بعدازظهر محلات و اماکن پرتردد گندزدایی می‌شود.
کد خبر: ۳۹۰۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵ - 04April 2020

بکارگیری بیش از 11 هزار مدافع سلامت در بهشهر / فعالیت ۳۹ کارگاه تولید ماسک بهداشتیبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، سرهنگ «حسن پورقربان» فرمانده سپاه بهشهر عصر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تشریح اقدامات قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان بهشهر پرداخت و اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا، قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان بلافاصله با حضور معاونت‌های ستادی و فرماندهان حوزه‌های مقاومت تشکیل شد.

فرمانده سپاه شهرستان بهشهر به تعامل و هماهنگی با شبکه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: جلساتی با مجموعه مدیریت شبکه بهداشت و درمان و برنامه ریزی برای کمک‌های اولیه و چه کارهایی برای مقابله با کرونا می‌توان انجام داد، تشکیل شد که در مرحله اول برای تولید محتوای آموزشی و اطلاع رسانی، اصحاب رسانه را با شبکه بهداشت هماهنگ کردیم.

پورقربان در ادامه به برنامه ریزی‌های ستاد مبارزه با کرونا در فرمانداری شهرستان اشاره و اضافه کرد: با توجه به هماهنگی و همکاری با نهادها وادارات برای مقابله با کرونا گروه پنجگانه ناظرین سلامت، سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و مراقبان سلامت تشکیل شد.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه بهشهر با اعلام اینکه ۹۰۰ نفر از بسیجیان برای نظارت و سرکشی در بازار و مقابله با گرانفروشی و احتکار، و نیز رصد بهداشتی در پمپ بنزین‌ها و نانوانایی‌ها بکار گیری شدند، افزود: ۶۰۰ نفر دیگر از بسیجیان هم برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مبادی ورودی و خروجی شهری و روستایی با ناجا همکار می‌کنند.

پورقربان در بخش دیگری از سخنان خود از غربالگری ۱۰۰ درصد شهروندان بهشهر توسط جهادگران بسیجی با همکاری بسیج جامعه پزشکی و با نظارت شبکه بهداشت شهرستان خبر داد و اعلام کرد: با بکارگیری ۳ هزار ۱۸۰ جهادگر سلامت، ۳۹ هزار ۸۴۱ خانوار بهشهری غربالگری کرونا شدند که از این تعداد ۸۷۹ نفر مشکوک به کرونا بودند و به مراکز درمانی معرفی شدند.

فرمانده سپاه بهشهر از ضدعفونی محلات شهری و روستایی هم خبر داد و افزود: ۱۱ هزار ۵۰۰ مدافع سلامت برای ضدعفونی معابر و محلات شهری و روستایی بکارگیری شدند که با همکاری شهرداری‌های سه گانه خلیل شهر، رستم کلاً و بهشهر، هر روز در دو شیفت صبح و بعد از ظهر محلات و اماکن پرتردد گندزدایی می‌شود و این کار تداوم دارد.

پورقربان در همین رابطه از برگزاری سومین مرحله رزمایش دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان خبر داد و اضافه کرد: دو مرحله رزمایش بزرگ دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان و ادارت برای گندزدایی محلات شهری و روستایی انجام شده بود.

وی در ادامه با اشاره به اعزام جهادگران بسیجی به مراکز درمانی بیان کرد: برای کمک به کادر درمانی نیروهای داوطلب شامل کمک پرستار، کمک بهیار، انتظامات و حراست و همچنین نیروهای تخصصی بسیجی به بیمارستان خاتم الانبیا شهرستان اعزام شدند.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه بهشهر در بخش دیگری از سخنان خود از تولید و توزیع ۱۱۰ هزار ماسک بهداشتی، ۱۵ هزار گان بیمارستانی و ۱۰ هزار دستکش بین کادر درمانی، ادارت، دستگاه‌های اجرایی و مردم نیازمند خبر داد و خاطرنشان کرد: روزانه ۵ هزار ماسک بهداشتی و ۸۰۰ گان بیمارستانی توسط ۲۲۰ خواهر خیاط بسیجی در شهرستان تولید می‌شود.

پورقربان با اشاره به اینکه گان‌های بیمارستانی در مراکز درمانی و بین خانواده‌هایی که بیماران کرونایی دارند توزیع شد، گفت: روزانه ۲۵۰ گان بیمارستانی هم تحویل بیمارستان خاتم الانبیا که بیمارستان پایلوت کرونایی در شرق استان است، تحویل می‌دهیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر با بیان اینکه با تولید ماسک و گان بیمارستانی نیاز ۵ گانه بیمارستان‌های شهرستان را برطرف می‌کنیم و به بیماران کرونایی هم خدمات می‌دهیم، متذکر شد: سپاه به صورت روزانه برای برطرف کردن نیاز کادر درمانی مشغول به فعالیت است که در این راستا روزانه ۳۰۰ شیلد محافظتی تولید و تحویل کادر درمانی بیمارستان خاتم الانبیا می‌دهد.

پورقربان از فعال بودن ۳۹ کارگاه تولید ماسک بهداشتی در سطح شهرستان هم گفت و بیان کرد: همه تولیدات کارگاه‌های تولید ماسک و گان بیمارستانی به مجموعه مصلای بهشهر که بسیج جامعه زنان و مجمع خیرین در آنجا مستقر بوده، انتقال می‌یابد تا بصورت تجمیعی تحویل مرکز بهداشت و درمان برای استریل شدن قرار گرفته و بین جامعه هدف توزیع شود لذا تا پایان کرونا هم این روند ادامه دارد.

فرمانده سپاه بهشهر ضمن قدردانی از مجمع خیرین که برای تولید ماسک و گان بیمارستانی و برطرف کردن نیاز کادردرمانی آستین همت بالا زدند، متذکر شد: سپاه بهشهر با تولیدی پوشاک ژینکو تا ۲۰ فروردین هماهنگ کرد و ۲۵ خواهر خیاط بسیجی هم در کارگاه مستقر شدند تا تسریعی برای برطرف کردن نیازهای کادردرمانی بیمارستان خاتم الانبیا به ماسک و گان بیمارستانی صورت بگیرد.

پورقربان در ادامه با اشاره به اینکه برخی خانوارها در شرایط کرونایی دچار آسیب شدند، خبر از اهدای ۴ هزار و ۱۰۶ بسته بهداشتی و معیشتی به اقشار آسیب پذیر داد و گفت: با همکاری شهرداری و بسیج ادارات بسته‌های بهداشتی و حمایتی تهیه و به دست اقشار آسیب پذیر رسید.

فرمانده سپاه بهشهر در همین رابطه توضیح داد: با کمک مجمع خیرین سپاه شهرستان هم شناسایی خانه به خانه افرادی که در وضعیت کرونا در کسب رزق و روزی حلال دچار آسیب شدند، انجام شد و ۴۰۰ خانوار شناسایی و بسته‌های حمایتی و بهداشتی هم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

پورقربان با اشاره به اینکه از مأموریت‌های گروه‌های جادی بسیج تأمین مایحتاج خانواده‌های نیازمندان است، خاطرنشان کرد: جهادگر بسیجی علاوه بر رصد و پایش بهداشتی نانوایی‌ها، به خانوادهایی که در تأمین مایحتاج دچار مشکل هستند، هم کمک می‌کنند و اقلام ضروری را تهیه و تحویل آن‌ها می‌دهند.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه بهشهر از کشف کارگاه تولید مواد ضدعفونی غیراستاندارد توسط ناظرین سلامت هم خبر داد و گفت: با دستور دادستانی این کارگاه پلمب شد همچنین انبار احتکار لوازم بهداشتی هم کشف و تحویل مراجع قضائی قرار گرفت.

پورقربان در سخنان پایانی خود با اشاره به بکارگیری ۱۰ طلبه جهادی برادر و خواهر برای غسل و تدفین اموات کرونایی تاکید کرد: باتوجه به استفتای رهبر معظم انقلاب درباره دفن اموات کرونایی، و تشکیل قرارگاه موسی بن جعفر (ع) در استان، طلبه‌های جهادی بهشهر با مدیریت و نظارت امام جمعه، و مشخص شدن محل تغسیل اموات، کار کفن و دفن متوفیان را انجام می‌دهند و سپاه هم امکانات و تجهیزات آن‌ها را تأمین می‌کند.

فرمانده سپاه بهشهر به رسالت سپاه اشاره و تصریح کرد: سپاه همواره خادم و نوکر مردم است و تا پای جان همراه و همگام با کادر درمانی برای برطرف کردن نیازهای پزشکی و مهار کرونا همچنان ایستاده است.

پورقربان ضمن قدردانی از فرماندهی قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا و اعضای این قرارگاه متذکر شد: ان شاء الله بتوانیم با همت جمعی و  وحدتی که امروز بین مردم، نهادها و ادارات بوجود آمده، کرونا را شکست دهیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها