به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۰
رئیس جمهور در تماس‌های تلفنی با هفت عضو کابینه و رئیس کل بانک مرکزی، دستوراتی را درباره موضوعات مختلف و به‌ویژه مبارزه و مدیریت بیماری کرونا و ارزیابی دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی صادر کرد.
کد خبر: ۳۹۰۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲ - 03April 2020

دستورات جدید رئیس جمهور در مدیریت بیماری کرونا و کمک به کسب و کار‌های آسیب دیدهبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام «حسن روحانی» روز جمعه در تماس با «سعید نمکی» و «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور دستور داد به سرعت از روند اجرا و میزان تاثیر و موفقیت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ارزیابی‌های دقیقی تهیه کنند تا در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا برای هرگونه تصمیم‌گیری درباره روند مدیریت و پیشبرد مبارزه با کرونا مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

جلسه آتی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا قرار است روز یکشنبه برگزار شود.

رئیس جمهور در گفت‌وگو‌هایی با «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش و «منصور غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز برای انجام بررسی‌های دقیق جهت طراحی و تدوین پروتکل‌های بهداشتی در دوره بازگشایی مجدد مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و آموزشی و خوابگاه‌ها و نحوه اجرای این پروتکل‌ها دستوراتی صادر کرد.

حجت‌الاسلام روحانی همچنین به «جمشید انصاری» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز دستور داد دستورالعملی را برای طراحی، تدوین و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در محیط‌های سازمان‌ها و ادارات دستگاه‌های دولتی، آماده کند.

رئیس جمهور در تماس با «بیژن زنگنه» وزیر نفت نیز در خصوص تامین انرژی و فعالیت موثر در تولیدات پتروشیمی و فضای جهانی نفت و موضوعات پیرامون این موضوع، دستوراتی را صادر کرد.

حجت‌الاسلام روحانی به «محمدباقر نوبخت» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز دستور داد در خصوص اختصاص ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به رسته‌های مختلف شغلی و گروه‌های واجد شرایط تعریف شده از طرف ستاد اقتصادی دولت، سریعا روندی طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شود.

رئیس جمهور همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی در جریان برنامه‌های بانک مرکزی برای اعطای اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی برای کسب وکار‌های آسیب دیده از شیوع کرونا و شیوه اجرای آن قرار گرفت.

رئیس جمهور بر ضرورت حمایت هرچه سریعتر از واحد‌های تولیدی وخدماتی آسیب‌دیده تاکید و از خدمات بانک مرکزی ونظام بانکی خصوصاً کارکنان شعب بانک‌ها دراین روز‌های سخت قدردانی کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی همتی، رئیس جمهور را در جریان برنامه‌های بانک مرکزی برای تأمین ارز سامانه نیما و مدیریت بازار ارز در روز‌های آتی قرار داد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها