به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۷
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر پایگاه‌های نظامی شمال شهر «مأرب» مسلط شدند.
کد خبر: ۳۹۰۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲ - 02April 2020

تسلط ارتش یمن بر شمال شهر «مأرب»به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع محلی گزارش دادند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد روز چهارشنبه موفق شدند بر مناطق و پایگاه‌های نظامی در شمال شهر «مأرب» مسلط شوند.

این منابع گفتند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند مناطق «الخسف»، «البرش»، «قرن منصور» و «الأقشع» در شمال شهر «مأرب» را تحت سیطره کامل خود درآورند.

طبق گزارش وبگاه «وکالة الصحافة الیمنیة»، نیروهای ائتلاف بین‌المللی از پایگاه‌های خود در این مناطق به سمت اردوگاه «الکنایس» در شمال «مأرب» عقب‌نشینی کرده‌اند و همچنین سرنوشت «صالح الروساء» ملقب به «أسد الإصلاح» فرمانده جبهه شمالی شهر «مأرب» نامعلوم است.

۳۴ بار حمله هوایی به پنج استان

بنا بر این گزارش، ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه نقض توافق آتش‌بس «الحدیده»، در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴ بار حمله هوایی به پنج استان یمن انجام داد.

یک منبع نظامی در این باره به خبرگزاری سبأ یمن گفت که نقض آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۰ مورد رسید که اعم از پرواز هواپیمای جاسوسی، حملات موشکی و توپخانه‌ای و شلیک گلوله است.

بر اساس این گزارش، نیروهای متجاوز سعودی جنوب شرقی «حیس» را هدف شلیک ۱۰ گلوله توپخانه قرار داده و ۱۵ خمپاره نیز به غرب مثلث «العدین» و مناطق مختلف «حیس» شلیک کردند.

ائتلاف متجاوز سعودی همچنین ۱۱ گلوله توپخانه و مسلسل سنگین به سمت مزارع شهروندان در منطقه «الجبلیه» از توابع «التحیتا» و ۱۲ خمپاره و پنج کاتیوشا به دو منطقه «الجاح» و «القرشیه» در منطقه «بیت‌الفقیه» شلیک کردند.

منابع یمنی گزارش دادند که هواپیماهای ائتلاف متجاوز سعودی در دو نوبت منطقه «بنی‌معاذ» از توابع «سحار» و نیز شبکه ارتباطات در منطقه «حیدان» در استان «صعده» را بمباران کردند.

هواپیماهای جنگی ائتلاف سعودی همچنین در دو نوبت نیز منطقه «بنی‌حسن» در «عبس» واقع در استان «حجه» و منطقه «ریده» و «حرف سفیان» در استان «عمران» را هدف قرار دادند.

همچنین چندین منطقه ازجمله «الحزم»، «خب و الشعف» و «برط العنان» در استان «الجوف» در ۲۴ نوبت و منطقه «صرواح» در استان «مأرب» در سه نوبت بمباران شد.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار