به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
«کارلوس سانتا ماریا» معتقد است چندی پیش در شهر «ووهان» چین یک مانور نظامی برگزار شد که در آنجا تعدادی مامور اطلاعاتی آمریکا حضور داشتند که دست به انتقال ویروس کرونا زدند.
کد خبر: ۳۸۹۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴ - 01April 2020

ویروس کرونا توسط مأموران اطلاعاتی آمریکا به چین منتقل شدبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «کارلوس سانتا ماریا» کارشناس اسپانیایی در گفت‌وگویی پیرامون منشأ ویروس کرونا و احتمال جنگ بیولوژیک بودن آن اظهار داشت: از زمانی که شیوع ویروس جدید کرونا در دسامبر سال گذشته در شهر ووهان چین اعلام شد زنگ‌های هشدار به صدا درآمد. تا به امروز کشور‌های بسیار زیادی درگیر شیوع این ویروس شده‌اند.

از جمله کشور ایران که همانطور که اعلام شده است چند هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و جمعی از این افراد جان خود را از دست داده‌اند. از این ویروس به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده شده و از آن برای حمله به برخی از ملت‌های جهان بهره برداری شده است.

این کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صدا و سیما افزود: این ویروس از دستکاری ژن‌های انسانی به وجود آمده است. هیچ توضیحی در این رابطه وجود ندارد. معمولا این گونه فعالیت‌های تحقیقاتی را روی ژن خفاش‌ها و اورانگوتان‌ها انجام می‌دهند، چرا در این رابطه یک توضیح سیاسی وجود دارد، چون این گونه فرآیند‌ها روی حیواناتی نظیر خفاش‌ها و اورانگوتان‌ها هرگز جواب نمی‌دهد. گفته می‌شود که این ویروس منشا جنگلی دارد. حقیقت این است که نوعی اصلاحات مصنوعی روی آن صورت گرفته است و این ویروس در قاره آمریکا مخفی شده بود.

کارلوس سانتا ماریا ادامه داد: چندی پیش در شهر «ووهان» کشورچین یک مانور نظامی برگزار شد. در آنجا تعدادی مامور اطلاعاتی آمریکا حضور داشتند که دست به این اقدام زدند. واقعا جای سئوال است که درست از همان زمان این بیماری در چین شیوع پیدا کرد. در قالب یک جنگ بیولوژیک، در شرایطی که آمریکا سردمدار به راه انداختن جنگ‌هایی از این دست است. برای مثال در جنگی بیولوژیک در کوبا محصولات کشاورزی در سه سال پیاپی نابود شد. کاملا روشن است که این ویروس زاییده طبیعت نیست که درهوا منتشر شده باشد، مادر طبیعت سر منشا آن نیست. بله، این ویروس مقاصد سیاسی داشته و بر اقتصاد جهان تاثیر گذاشته است به خصوص بر اقتصاد چین، و به طور کلی آرامش روانی سایر کشور‌های جهان را نیز برهم زده است.

وی در خصوص شیوع این ویروس در ایران اظهار کرد: از همان آغاز شیوع این بیماری در ایران تمامی بخش‌های دولت متحده شده و برای کنترل شرایط تلاش کردند تا مردم را از علایم این بیماری آگاه کرده و بدین شکل از گسترش هر چه بیشتر آن جلوگیری کنند. حتی رسانه‌های سایر کشور‌های این تلاش‌ها و اقدامات ایران را تایید کرده اند. این در حالی است که رسانه‌های غربی و وابسته به قدرت‌های امپریالیستی در حال متهم کردن ایران به انتشار آمارغیر واقعی در مورد تعداد افراد مبتلا و جان باختگان این بیماری هستند. می‌بینیم که این موضوع کاملا دستاویز تبلیغات سیاسی قرار گرفته است.

سانتا ماریا افزود: آمریکا و دولت‌های غربی ایران را به مخفی کردن اطلاعات شیوع بیماری کرونا متهم می‌کنند و ادعا دارند که بودجه درمانی ایران کاهش یافته و دولت وزارت بهداشت را مجبور به کتمان اطلاعات این بیماری کرده است. در مورد ایران باید بیان کنم که ما می‌بینیم خرد رهبران این کشور، شفافیت و احترام به تمامی مردم جهان نشان از آن دارد که ارقام و اطلاعاتی که این کشور در این رابطه ارائه می‌دهد درست بوده است. البته لازم به تاکید است که آمار جان باختگان این ویروس از سایر ویروس‌های مشابه کمتر بوده که برخی حتی منجر به مرگ سیصد تا چهارصد هزار نفر در سال می‌شوند. بله، همانطور که می‌بینیم این یک مسئله در واقع استفاده از یک موضوع پزشکی برای متهم کردن کشور‌ها و ایجاد وحشت میان ملت هاست. قدرت‌های جهان از این ویروس برای نابود کردن و تضعیف کشور‌هایی که برای استقلال خود می‌جنگند بهره برداری می‌کنند. این رابطه مستقیم میان این دست حملات و هدف قرار دادن ملت‌های آزاده جهان را نشان می‌دهد.

کارشناس امور بین الملل و رادیو اسپانیایی در پایان با اشاره به سخنان «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر رد پیشنهاد کمک آمریکا برای مقابله با اثرات همه گیر ویروس کوید -۱۹ توسط ایران افزود: درحالی که آمریکا ایران را تحت تحریم‌های شدید قرار داده، شرایطی که به راستی یک تروریسم اقتصادی بوده و به طور مستقیم بر مردم ایران تاثیر گذار است. اما مسئله اعتماد در دنیای امروز مسئله‌ای بسیار اساسی و مهم است. چگونه می‌توان به دولتی اعتماد کرد که می‌خواهد با ما دست دوستی دهد در حالی که چاقویی در دست داشته و قصد حمله دارد؟ این مسئله فقط یک بازی رسانه‌ای است.

آن‌ها سعی دارند خیرخواهی ترامپ را نشان دهند از طریق وزیر امور خارجه کشوری که در تمامی جنایت‌هایی که در جهان انجام می‌شود دست دارد، در جنگ هایی، چون یمن، در سوریه و در عراق و حتی در ترور آن بزرگ مرد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی. این ریاکاری است برای نشان دادن چیزی که اساسا وجود ندارد. تنها راه حلی که در این شرایط وجود دارد اعتماد به وزارت بهداشت خود، شفافیت و تعهد کادر پزشکی کشور و تلاش مردم برای مراقب از سلامتی شان بدون آنکه اجازه دهند تلاش رسانه‌ها برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه مثمرثمر باشد.

منبع: مهر

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار