به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
ربیعی:
سخنگوی دولت با بیان اینکه اخیراً برخی اجناس، بدون منطق گران شده‌اند، گفت: قرار شد وزارت صمت تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از این کار تهیه کند.
کد خبر: ۳۸۹۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱ - 01April 2020

به سمت تولید ۲۰ هزار «کیت» در روز حرکت می‌کنیم/ تمهیدات وزارت صمت برای جلوگیری از افزایش قیمت‌هابه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «علی ربیعی» سخنگوی دولت صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره مصوبات این جلسه اظهار داشت: در جلسه امروز بر روی کیت‌های تشخیص کرونا بسیار بحث شد و خوشبختانه در روز، تا ۲۰ هزار کیت تست کرونا، تولید خواهد شد؛ البته بخش‌های دیگر هم شروع به تولید کیت کرده‌اند و سطح تولید، افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در روز‌های اول شروع ویروس، کیت کم داشتیم که با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت دفاع الان وضعیت مناسبی داریم و به سمت تولید ۲۰ هزار کیت در روز می‌رویم که آمار مناسبی است.

ربیعی با بیان اینکه خوشبختانه در هیچ استانی درباره آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا، سیر صعودی گزارش نشد، گفت: در برخی استان‌ها آمار با وضع ثابتی به جلو می‌رود و در بیشتر استان‌ها سیر، نزولی شده است. در چند استان تثبت شده است و نزولی نشده، ولی در بیشتر استان‌ها نزولی شده است که خبر خوبی است.

سخنگوی دولت با اشاره به برداشت اشتباهی پول از برخی حساب‌ها توسط بانک‌ها گفت: رئیس کل بانک مرکزی در جلسه امروز اعلام کرد که سایتی طراحی شده تا چنانچه اعتراضی ثبت شد، پول‌ها به سرعت به حساب مردم بازگردانده شود.

وی با بیان اینکه اخیراً برخی اجناس، بدون منطق گران شده اند، گفت: قرار شد وزارت صمت تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از این کار بیاندیشد. نباید به هیچ عنوان اجازه داد کالا‌هایی گران شود؛ البته برخی شوینده‌ها را خودمان اجازه دادیم، گران شود؛ اما در سایر کالا‌ها حتماً باید این موضوع کنترل شود.

سخنگوی دولت در ادامه تشریح مصوبات جلسه امروز هیئت دولت گفت: بحث کالا‌های اساسی برای سال ۹۹ مطرح شد. خوشبختانه ارز مورد نیاز برای تأمین کالا‌های اساسی به میزانی که وزارت صمت، بهداشت و کشاورزی نیاز دارند، تأمین شد؛ بنابراین در زمینه تأمین کالا‌های اساسی در سال ۹۹ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تأمین شده است.

ربیعی ادامه داد: درباره اثر کرونا بر شرکت‌ها و کارگرانی که بیکار شده اند، وزیر تعاون و کار، گزارش داد و بحث اینکه چگونه صدهزار میلیارد تومان به هدف بنشیند، مطرح شد. برخی اعضای دولت نسبت به وام‌ها نگرانی داشتند، ولی قرار شد این وام‌ها مشروط به حفظ کارگران باشد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: بنا شد درباره اینکه صد هزار میلیارد تومان چگونه در زندگی کارگران و شرکت‌ها و موضوع اشتغال اثرگذار باشد و چگونگی تخصیص وام ها، فردا ساعت ۹ صبح، ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور تشکیل شود و این مسائل دقیق‌تر بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار