به روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
سندرز:
یکی از نامزد‌های حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور گفت مرگ شهروندان آمریکایی به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان‌ها یک رسوایی بین‌المللی به شمار می‌آید.
کد خبر: ۳۸۹۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱ - 29March 2020

مرگ آمریکایی‌ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌‎پرس، «برنی سندرز» سناتور ایالت «ورمونت» و از نامزد‌های دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در پیامی در توئیتر به مرگ مردم این کشور به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان‌ها اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «امروز (مردم آمریکا) در حال مرگ هستند و با وجود آنکه می‌دانند بیمار هستند، اما به دلیل نداشتن استطاعت پرداخت هزینه‌ها، به بیمارسنان نمی‌روند.»

این سناتور ایالت ورمونت در ادامه نوشت: «این یک رسوایی بین‌المللی است. ما باید مراقبت درمانی را به یک حق تبدیل کنیم.»

علی‌رغم اینکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از افزایش توانایی این کشور در انجام تست ویروس کرونا خبر داده بود، مقامات ایالات مختلف این کشور برای انجام تست‌ها، گزارش آن‌ها و ردیابی این ویروس با محدودیت جدی مواجه هستند.

بر اساس آخرین آمار، مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به نزدیک ۱۲۴ هزار نفر رسیده و قربانیان این ویروس در این کشور به دو هزار ۲۲۹ نفر افزایش یافته‌اند.

ترامپ روز گذشته دستوری را صادر کرده که بر اساس آن تمامی نیرو‌های ذخیره ارتش برای کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا فراخوانده می‌شوند.

پیش‌تر دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن تخمین زده بود که ویروس کرونا طی چهار ماه آینده به‌صورت میانگین تا ۸۱ هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ فرو می‌برد و تا ماه ژوئن نیز فروکش نمی‌کند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها