به روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
با اشاره به شیوع کرونا؛
«عدنان الزرفی» در سخنانی گفت: در سایه شیوع کرونا، جامعه جهانی باید تحریم‌ها علیه ایران را برای مبارزه با این ویروس، لغو کند و یا آن‌ها را کاهش دهد.
کد خبر: ۳۸۹۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹ - 29March 2020

«عدنان الزرفی» خواستار لغو یا کاهش تحریم‌های ضد ایرانی شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، به نقل از سومریه‌نیوز، «عدنان الزرفی» نخست وزیر مکلف عراق خواستار لغو یا کاهش تحریم‌های ضد ایرانی شد.

وی در این خصوص اظهار داشت: در سایه شیوع کرونا، جامعه جهانی باید تحریم‌ها علیه ایران را برای مبارزه با این ویروس، لغو کند و یا آن‌ها را کاهش دهد.

الزرفی ادامه داد: کمک به ایران در زمینه مبارزه با کرونا از طریق لغو یا کاهش تحریم‌ها علیه آن و ارائه کمک‌های پزشکی به این کشور می‌تواند از وقوع یک فاجعه انسانی در این کشور ممانعت به عمل آورد.

نخست وزیر مکلف عراق اظهار داشت: کمک به ایران همچنین می‌تواند پیامد‌های ناشی از شیوع کرونا در کشور همسایه یعنی عراق را کاهش دهد؛ زیرا بیشترین ارتباطات را با همسایه ایرانی خود دارد.

گفتنی است، اخیراً نیز بیش از ۶۰ سازمان، نهاد و انجمن در سطح کشور‌های عربی با امضای بیانیه‌ای مشترک خواستار لغو فوری تحریم‌های ضد ایرانی شدند. پیش از آن نیز طرف‌های بین المللی بر لزوم لغو فوری تحریم‌های آمریکایی‌ها علیه تهران تأکید کردند. با این همه، سردمداران آمریکایی همچنان ترجیح می‌دهند با حفظ تحریم‌ها و تشدید آنها، از ویروس کرونا به عنوان فرصتی برای تسویه حساب‌های سیاسی با جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

تمامی این تلاش‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی ایالات متحده آمریکا در حالی است که عجز و ناتوانی مقامات این کشور در مقابله با کرونا در کشور خود برای افکار عمومی در منطقه و جهان، آشکار شده است.

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار