به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۷
لاریجانی:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به مردم باید بگویم احساس من این است که فرمانده کل و فرمانده نیروی زمینی سپاه از لحظات اول تمام امکانات سپاه را برای صیانت از مردم مقابل کرونا سوق داده‌اند.
کد خبر: ۳۸۹۳۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸ - 26March 2020

سپاه برای صیانت از مردم مقابل کرونا وارد عمل شده استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از بیمارستان سیار شهید صدوقی نیروی زمینی سپاه و مراحل رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک سپاه پاسداران، در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با قرارگاه‌های ده گانه نیروی زمینی سپاه، اظهار داشت: این بیماری میزان فراگیری بسیار جهنده و سریعی دارد و به همین دلیل اقتضا می‌کرد که یک رفتار فداکارانه و مجاهدانه برای آن انجام شود که در این زمینه مردم عزیز ما شاهد هستند سپاه پاسداران که با فرمان امام راحل در ابتدای انقلاب به وجود آمد در سخت‌ترین شرایط کنار مردم بوده و مجاهدانه اقدام کرده است و امروز هم همه امکانات خود را برای کمک به مردم بسیج کرده است.

وی با اشاره به بازدید خود از امکانات نیروی زمینی سپاه، افزود: به مردم باید بگویم احساس من این است که فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی زمینی از لحظات اول تمام امکانات سپاه را برای صیانت از مردم مقابل کرونا سوق داده‌اند و امکانات وسیعی را هم برای خدمت به مردم فراهم کرده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اتاق‌های عمل، بخش‌های آی‌سی‌یو و همچنین تغییر کاربری در بخش‌های مختلف دیگر، برای ارائه خدمات بهتر پیش‌بینی شده است.

لاریجانی با بیان اینکه غربالگری یکی دیگر از اقدامات موثر و جهادی سپاه است که با همکاری وزارت بهداشت انجام شده است، گفت: همین کار باعث شد خیلی از افرادی که دچار این بیماری شده‌اند از سایر افراد جدا شده و تحت درمان قرار بگیرند و بر اساس گزارشی که معاون وزیر بهداشت دادند تاکنون ۵۰ میلیون نفر از ایرانیان غربالگری شده‌اند.

وی با اشاره به همه‌گیری و ابعاد درگیری کشور‌های جهان با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: با رصد وضعیت کشور‌های درگیر می‌توان دریافت که وزارت بهداشت و سایر نهاد‌هایی که در ایران فعالیت کردند، خیلی جلوتر از کشور‌های دیگر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در اروپا و آمریکا که مدعی امکانات پیشرفته هستند، دچار معضلات بزرگی شده‌اند، اما به روی خود نمی‌آورند در صورتیکه مشخص است که چقدر در مقابله با کرونا دچار آشفتگی هستند.

لاریجانی با بیان اینکه در ایران چه در وزارت بهداشت و چه در نیرو‌های مسلح، مجاهدانه به میدان آمدند و بعضا جان خود را فدا کردند تا از مردم صیانت کنند، تاکید کرد: این امر نیازمند سپاسگذاری و قدردانی از همه مجاهدان چه در وزارت بهداشت و چه در نیرو‌های مسلح است؛ از سردار سلامی و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و همه فرماندهان قرارگاه‌ها تشکر می‌کنم، چون می‌بینیم که چه کار بزرگی برای صیانت از ملت انجام داده‌اید.

وی تصریح کرد: باید به مردم بگوییم که این اقدامات، بخشی از خدمات سپاه پاسداران در این قضیه است در صورتیکه وظیفه ذاتی آن نبوده و برای صیانت از مردم وارد عمل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه بخش‌های کشور بسیج شده‌اند این بیماری را دفع کنند، خاطرنشان کرد: همکاری مردم خیلی مهم است؛ بسیاری از مردم به صمیماتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده توجه کردند و همین عاملی شد که در بسیاری از استان‌ها وضعیت درگیری سیر نزولی پیدا کرده است، اما خواهش ما این است که این همکاری را تکمیل کنند.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار