به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی خبر داد؛
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تشکیل و فعالیت قرارگاه سلامت و معنویت در سپاه با مشارکت روحانیت برای مقابله با کرونا خبر داد.
کد خبر: ۳۸۸۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳ - 18March 2020

تشکیل قرارگاه سلامت و معنویت با مشارکت روحانیت در سپاهبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «عبدالله حاجی‌صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دفاع مقدس ما آغاز داشت، ولی پایان نداشته است و صفحه‌های آن تغییر می‌یابد، اظهار داشت: آنچه الان در کشور در زمینه مقابله با کرونا درحال رخ دادن است، دفاعی مقدس از بشریت محسوب می‌شود که در این بحران همه دستگاه‌ها با همدلی و انسجام و روحیه دینی وارد میدان شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی هم مانند سایر دستگاه‌های کشور از همان آغازین روز‌های شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مقابله با بیماری قرار گرفته است، افزود: از آنجا که سپاه پاسداران خداباوری و مردم‌یاری را مد نظر دارد؛ بهترین مصداق پاسداری را خدمت به مردم می‌داند و در این میان در کنار بقیه نهاد‌ها وارد شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: به همین منظور نمایندگی ولی فقیه در سپاه با مشارکت طلاب پاسدار و بسیجی، قرارگاه سلامت معنوی را با چهار هدف کمک به سلامت جامعه، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط، تلاش برای کمک به خانواده‌های بیماران و متوفیان جهت روحیه دادن به آن‌ها و همچنین حفظ حرمت مومنان متوفی با انجام مراحل شرعی کفن و دفن تشکیل شده است.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی اعزام ۴۵۰ نفر استادان و طلاب و روحانیون بسیجی به مراکز درمانی، اعزام بیش از ۱۰۰ گروه از طلاب جهت ضد عفونی کردن و ارائه خدمات بهداشتی، اعزام ۱۸۰ نفر از طلاب به آرامستان‌ها جهت مراسم کفن و دفن و تغسیل و ایجاد بیش از ۲۰۰ شبکه مجازی برای تقویت روحی و روانی خانواده‌ها را از برنامه‌های این قرارگاه برشمرد.

وی افزود: این قرارگاه با مساجد، پایگاه‌های مقاومت و حوزه‌های علمیه هماهنگ عمل می‌کند و همکاری تنگاتنگی با وزارت بهداشت، شهرداری‌ها و شناسایی خانواده‌های نیازمند در این ماجرا دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین طرح مباحث دینی در مراکز درمانی و عملیاتی، اعزام مبلّغ به بیمارستان‌ها، اعزام طلاب به آرامستان‌ها، ترغیب و ترویج فرهنگ امدادرسانی در جامعه، ترویج روحیه معنوی دعا و خضوع، تشکیل گروه‌های مجازی و تشکل‌های اجتماعی تامین محتوا برای مبارزه با فضاسازی رسانه‌های معاند که دنبال تضعیف امید در جامعه هستند، پاسخگویی به مسائل شرعی، تکثیر دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در این خصوص، راه اندازی سایت و وبلاگ پاسخگویی را از مهمترین اقدمات این ستاد برشمرد.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی گفت: قرارگاه با ارتباط مداوم با ستاد‌های فرعی وضعیت را رصد می‌کند و مردم مطمئن باشند تا پایان در کنار آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها