به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
پیام رئیس فراکسیون زنان به رئیس بنیاد رهبران سیاسی زن؛
رئیس فراکسیون زنان مجلس در پیامی به رئیس بنیاد رهبران سیاسی زن جهان، با تاکید بر کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی ناشی از تحریم‌های غیر قانونی، گفت: این موضوع علاوه بر تهدید سلامت جسمانی زنان و دختران ایران، سلامت روان آن‌ها را با تهدید جدی مواجه کرده است.
کد خبر: ۳۸۸۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷ - 16March 2020

تحریم‌های خصمانه آمریکا، سلامت زنان ایران را به خطر انداخته استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «فریده اولاد قباد» در این پیام از «سیلوانا کوچ-مهرین»، رئیس بنیاد رهبران سیاسی زن جهان خواست که در این شرایط سخت و بحران جهانی، رهبران سیاسی زنان به عنوان شبکه جهانی سیاستمداران زن به وظیفه خطیر خود در خصوص زنان عمل کرده، صدای زنان ایران را در سراسر جهان، گسترانیده و همراستا با اکثر سازمان‌های بین المللی و منطقه‌ای، خواستار رفع سریع تحریم‌های غیر بشردوستانه، ظالمانه و خصمانه آمریکا علیه مردم ایران شوند.

متن این پیام بدین شرح است:

«سرکار خانم سیلوانا کوچ- مهرین

رئیس محترم بنیاد رهبران سیاسی زن جهان

همان طور که مستحضر هستید شیوع ویروس کرونا، به یک نگرانی عمومی بین المللی تبدیل شده است و بر بیشتر جوامع از جمله جمهوری اسلامی ایران تاثیر گذاشته است. این بیماری همه گیر خطرناک، علاوه بر تاثیرات مضر بر سلامت، اثرات ثانویه بر توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع دارد. بر همین اساس، مهار آن نیازمند تلاش‌های هماهنگ و اقدامات مشترک است.

تحریم‌های غیر قانونی و غیر بشردوستانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه تجهیزات پزشکی، دارویی و سایر ملزومات لازم، تلاش‌های ایران و جامعه بین المللی را برای مقابله با آن با مشکل مواجه ساخته است. از آنجایی که اصلی‌ترین مراقبان اصلی بهداشت و سلامت در اکثر جوامع به ویژه جمهوری اسلامی ایران، زنان به ویژه زنان پزشک، پرستاران، پرسنل مراقبت‌های بهداشتی بوده و نقش محوری در پیشگیری، مراقبت و درمان دارند بیشتر در معرض خطر این بیماری قرار دارند. به طوری که در بین مبتلایان به این بیماری، تعداد قابل توجهی از زنان از جمله نمایندگان زن مجلس هستند و اخیراً یکی از نمایندگان منتخب زن مجلس بدلیل این بیماری، فوت شد.

کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی ناشی از تحریم‌های غیر قانونی، علاوه بر تهدید سلامت جسمانی زنان و دختران ایران، سلامت روان آن‌ها را با تهدید جدی مواجه ساخته و نگرانی‌های گسترده‌ای را ایجاد کرده است. الان زمان آن فرار سیده است که در این شرایط سخت و بحران جهانی، رهبران سیاسی زنان به عنوان شبکه جهانی سیاستمداران زن به وظیفه خطیر خود در خصوص زنان عمل کرده، صدای زنان ایران را در سراسر جهان، گسترانیده و همراستا با اکثرسازمان‌های بین المللی و منطقه ای، خواستار رفع سریع تحریم‌های غیر بشردوستانه و خصمانه آمریکا علیه مردم ایران شوند.

معتقدیم در این شرایط حساس، حمایت‌های راهبردی و پاسخگوی سازمان‌های مرتبط با زنان، راهبرد مناسبی است که به زنان و دختران ایران کمک می‌کند تا ضمن حفظ سلامت خود، توانمندی خود را برای انجام امور و نتیجه موفقیت آمیز و پایدار مقابله با این بیماری همه گیر، تقویت نمایند.»

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار