به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
مشاور سیاسی - رسانه‌ای بشار اسد:
بثینه شعبان بر هماهنگی با محور مقاومت و ایران تأکید کرد و گفت که دمشق نیرو‌های آمریکایی را از سوریه بیرون خواهد راند.
کد خبر: ۳۸۷۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲ - 12March 2020

نیرو‌های آمریکایی را از سوریه بیرون خواهیم کردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، مشاور سیاسی - رسانه‌ای بشار اسد رئیس جمهور سوریه توافقنامه مسکو درباره ادلب را تکمیل‌کننده نبرد نظامی و آزادسازی مناطق بیشتر برشمرد.

«بثینه شعبان» در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت: ارتش سوریه طی هفته‌های اخیر دو هزار کیلومتر مربع از اراضی سوریه را آزاد کرده و تلفاتی را به تروریست‌ها و نظامیان ترکیه وارد کرده است.

وی با بیان اینکه توافق مسکو متضمن آزادی مناطق بیشتر همچون اریحا و جسرالشغور است، تأکید کرد که رهبران سوریه در هماهنگی دائم با متحدان خود در زمینه‌های سیاسی - نظامی و تمام جزئیات هستند.

شعبان ضمن اشاره به ستون پنجمی که در راستای اهداف خصمانه علیه سوریه همواره در خصوص دوستان و متحدان تردید دارند، گفت: دمشق به‌صورت کامل و دائم با تهران و حزب الله از لحاظ سیاسی و نظامی هماهنگی دارد.

وی همچنین روابط تهران - دمشق را تاریخی و راهبردی برشمرد و افزود که حاکمیت سوریه برای ایران و روسیه در اولویت است.

بثینه شعبان با بیان اینکه توافقنامه مسکو بین پوتین و اردوغان مفاد سری ندارد، گفت: اردوغان در صحبت‌هایش مبالغه می‌کند و حضور مقامات آمریکایی در مناطق تحت سیطره تروریست‌ها عیب دارد. آمریکا گروهک‌های القاعده و داعش را زیر پر و بال خود گرفت و حمایتش از جبهه النصره چیز عجیبی نیست.

مشاور سیاسی - رسانه‌ای بشار اسد ادامه داد: آنچه اردوغان انجام می‌دهد به سود اسرائیل است و با موضوع فلسطین تجارت می‌کند و به اشغال اراضی سوریه چشم دارد.

بثینه شعبان در خصوص دیدار رؤسای جمهور سوریه و ترکیه هم گفت که ترکیه مناطقی از سوریه را اشغال کرده است و این امر ممکن نیست.

وی با بیان اینکه دمشق خواهان آزادسازی ادلب و بازگشت آوارگان به مناطقشان است، افزود: ما ادلب را آزاد خواهیم کرد و تروریسم را در سوریه ریشه‌کن می‌کنیم و بر تمام مناطق کنترل خواهیم یافت.

شعبان همچنین تصریح کرد که سوریه از روابط با تمام کشور‌های عربی استقبال می‌کند و سفر هیاتی از لیبی به دمشق نیز در همین راستا صورت گرفت.

وی در عین حال از سفر «عباس کامل» وزیر اطلاعات مصر و هیات همراه وی به دمشق و دیدار آن‌ها با مقامات سوری خبر داد.

شعبان گفت: کشور‌های اروپایی و عربی دریافته‌اند که اردوغان خطری برای منطقه و جهان است.

وی همچنین از مواضع الجزائر در قبال سوریه استقبال کرد، اما گفت که هم‌اکنون هماهنگی دوجانبه‌ای بین دو کشور وجود ندارد.

مشاور سیاسی-رسانه‌ای بشار اسد در بخشی دیگر از گفت‌وگوی خود اظهار داشت که مردم سوریه در شرق فرات در مقابل اشغالگری آمریکا مقاومت می‌کنند و دولت سوریه از این مقاومت حمایت می‌کند.

وی افزود: نبرد شرق فرات از لحاظ دشواری و پیچیدگی مانند نبرد ادلب است و به زمان نیاز دارد و نیرو‌های آمریکایی را از سوریه بیرون خواهیم کرد.

بثینه شعبان در عین حال مجدداً بر حمایت سوریه از متحدان خود در محور مقاومت برای بیرون راندن نظامیان آمریکایی از غرب آسیا تأکید کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار