به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
محمدرضا پورابراهیمی گفت: در این برهه از زمان که غربی‌ها هدفی جز تخریب عقاید و باور‌های دینی جوانان ما به واسطه تهاجم فرهنگی ندارند، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در برابر اقدامات ضد ارزشی آن‌ها همچون دژی مستحکم، بازدارنده است.
کد خبر: ۳۸۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵ - 11March 2020

///محمدرضا پورابراهیمی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطرات شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس بر ضرورت ترویج فرهنگ و ارزش‌های دوران هشت سال جنگی تحمیلی به نسل کنونی کشور تاکید کرد و  اظهار داشت: در این برهه از زمان که غربی‌ها هدفی جز تخریب عقاید و باورهای دینی جوانان ما به واسطه تهاجم فرهنگی ندارند، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در برابر اقدامات ضد ارزشی آن‌ها همچون دژ مستحکم بازدارنده است؛ لذا ما مسئولان باید تلاش کنیم که فرهنگ شفاهی دوران مقدس به صورت مکتوب و مستند به نسل‌های آینده منتقل شود.

این مقام مسوول با تاکید بر استفاده از ظرفیت نشر و کتاب در راستای تثبیت فرهنگ شفاهی و مکتوب دفاع مقدس، افزود: جمع‎آوری تاریخ شفاهی دفاع مقدس از جمله اقدامات مهمی است که باید توجه ویژه‎ای به آن صورت گیرد، زیرا با بررسی این خاطرات در کنار هم می‎توان تناقض‎ها را رفع و واقعیت‎های تاریخی کشور را به خوبی حفظ کرد.

وی با بیان اینکه در طول هشت سال جنگ تحمیلی غیرت و مجاهدت‌های رزمندگان و شهدا مانع از تصاحب یک وجب از خاک کشورمان از سوی دشمن شد، گفت: این اقدام در تاریخ جنگ‌های ایران بی‌سابقه و هم‌چنین نشانه پایمردی رزمندگان و مردم بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی برای تدوین مکتوب و مستند خاطرات شهیدان، خواستار تلاش هرچه بیشتر در این زمینه شد و گفت: باید بتوانیم نسل جوان را با دلاوری‌های صورت گرفته در دوران دفاع مقدس آشنا کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت، اقتدار و عزت امروز ملت و کشور ما مرهون رشادت‌های رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی است، تصریح کرد: قدرت نظامی و توان دفاعی ما امروز در حالی منجر به آشفتگی و کابوس دشمنان  شده است که ما در دوران جنگ تحمیلی در مقابله با دشمن از دارا بودن تجهیزات جنگی قابل توجه و مدرن محروم بودیم.

وی بیان کرد: جایگاه امروز کشورمان در موفقیت در عرصه‌های مختلف نشات گرفته از تفکرات انقلاب اسلامی است و بسیاری از مشکلاتی که دشمنان نظام هر روز برای ما ایجاد می‌کنند با بهره‌گیری و تکیه به آرمان‌های انقلاب یکی پس از دیگری مرتفع می‌شوند.

پورابراهیمی با بیان اینکه مشکلات کشور زمانی به اوج می‌رسد که از ارزش‌های اسلامی فاصله بگیریم، گفت: امروز که کشور با مشکل اقتصادی مواجه شده به واسطه از همین ارزش‌ها بوده است؛ چراکه با حضور در صحنه‌های مختلف رای گیری به جای اینکه به اقتصاددانان و سیاستمداران رای دهند به آقازاده‌هایی رای می‌دهند که خود از قشر مرفه جامعه محسوب می‌شوند و همین باعث می‌شود آنان درد مردم را درک نکنند تا به دنبال رفع نیازهای آن‌ها باشند.

این مقام مسوول گفت: کم‌کاری و ناتوانی مسئولان و دولتمردان نباید به پای ارزش‌های انقلاب نوشته شود؛ چراکه بیشتر کسانی که زمام امور کشور را در دست دارند با رای مستقیم مردم روی کار آمده‌اند و این مشکلات نیز ناشی از همین انتخابات اشتباه است.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار