به روز شده در: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
وزیر دفاع:
وزیر دفاع تحریم‌ها علیه ملت ایران را بهترین فرصت برای استفاده‌ حداکثری از ظرفیت‌های موجود برشمرد و گفت: تحریم‌های همه‌جانبه علیه صنعت دفاعی، می‌تواند به‌عنوان یک فرصت طلایی برای شناسایی و دستیابی به ظرفیت‌های علمی و دانش داخلی کشور مورد استفاده قرار گیرد.
کد خبر: ۳۸۶۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹ - 07March 2020

تحریم‌ها فرصت طلایی برای دستیابی به ظرفیت‌های علمی داخلی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‎پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در صنایع هواپیماسازی وزارت دفاع (صها) و در جمع مدیران ارشد این صنعت، اظهار داشت: تمام تلاش دشمن بر آن است تا با زمینگیر کردن صنایع خرد و کلان کشور، زندگی عادی مردم را با مشکل و مانع مواجه سازد و مجموعه‌ کل کشور را ناکارآمد و ناتوان نشان دهد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر دو مولفه‌ اساسی و راهبردی «اقصادی مقاومتی» و «قوی شدن» تأکید کردند و آن را به عنوان راهکار‌های پیشرفت ملت ایران بسیار حائز اهمیت دانسته‌اند، افزود: تحریم‌شکنی برای کشور و نیرو‌های مسلح از شاخصه‌های قوی شدن به حساب می‌آید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از مدیران ارشد صنایع هواپیماسازی وزارت دفاع خواست تا با برنامه‌ریزی هوشمندانه و دقیق، گام‌های بلندی را متناسب با نیاز‌های روز کشور و در جهت ارتقاء شاخص‌های ملی، منطقه‌ای و بین المللی بردارند.

امیر حاتمی برنامه‌های پیش رو و آینده‌ این صنعت در امیدآفرینی و توسعه مبتنی بر ارائه خدمات متنوع، پیشرفته و بدون وقفه به نیرو‌های مسلح که در خط مقدم دفاع از حدود و ثغور ایران اسلامی هستند را حائز اهمیت دانست و آن را جلوه‌ای بارز و افتخارآفرین برای این کشور برشمرد.

وزیر دفاع در پایان با قدردانی از تلاش‌های مخلصانه متخصصین صنایع هواپیماسازی ایران، راه‌اندازی خطوط بازآماد (اورهال) و تولید قطعات بومی مورد نیاز هواپیما‌ها را اقدامی جهادی و در جهت مقابله جدی با تحریم‌های نظام سلطه دانست و تصریح کرد: انجام مأموریت‌های خطیر صها، نقش مؤثری در ارتقاء آمادگی و توان رزمی نیروی هوایی و نیرو‌های مسلح داشته و بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها