به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
با وجود انتقادات گسترده اخیر از کم‌کاری نخست‌وزیر انگلیس در رسیدگی به امور داخلی این کشور، او جلسه اضطراری دولت برای مقابله با کرونا را به بعد از تعطیلات آخر هفته موکول کرد.
کد خبر: ۳۸۵۹۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸ - 28February 2020

جانسون جلسه اضطراری دولت انگلیس با موضوع شیوع کرونا را به تعویق انداختبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، با وجود انتقادات گسترده از کم‌کاری‌های دولت انگلیس، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور، نشست اضظراری دولت با محور شیوع ویروس کرونا را به تعویق انداخت.

به نوشته روزنامه «گاردین»، با این‌که قرار بود جلسه اضطراری «کبرا» جهت بررسی انتشار بیماری «کووید-۱۹» در انگلیس و اروپا روز جمعه برگزار شود، سخنگوی دولت اعلام کرد، جانسون آن را به روز دوشنبه موکول کرده است.

سخنگوی دولت انگلیس گفت، با این وجود جانسون از روز جمعه تا یکشنبه اخبار جدید در خصوص سیل‌های اخیر انگلیس و شیوع ویروس کرونا را پایش خواهد کرد.

همچنین دولت انگلیس اعلام کرد وزیر بهداشت این کشور در حال بررسی آمادگی بیمارستان‌ها برای مقابله با ویروس کرونا است و وزیر محیط زیست نیز مسئول پیگیری وضعیت سیل‌زدگان است.

این در حالی است که سیاست‌مداران دو حزب کارگر و محافظه‌کارف هردو بار‌ها به کوتاهی و کم‌کاری جانسون در رسیدگی به امور کشور اعتراض کرده‌اند. آن‌ها روز چهارشنبه در جلسه پارلمان به انتقاد از وی پرداختند که هفته گذشته را در عمارتی تفریحی در «چیونینگ» گذرانده بود.

در این جلسه پارلمان «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر گفت: «او فقط تظاهر می‌کند که برای مردم ارزش قائل است در حالی که وقتی آن‌ها برای رأی دادن صف نکشیده باشند برایشان ارزشی قائل نیست».

کوربین افزود: «هنگامی که فرماندهی ایرانی (سردار قاسم سلیمانی) ترور شد او در یک جزیره خصوصی به سر می‌برد و هفته پیش هم در عمارتی در کنت بود. چطور کشور ما باید به یک نخست وزیر پاره وقت اعتماد کند؟».

اکنون نیز جانسون در حالی جلسه اضطراری دولت را به بعد از تعطیلات آخر هفته در انگلیس موکول کرده که شمار مبتلایان به بیماری کرونا در این کشور به ۱۹ نفر رسیده است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار