به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در نامه‌ای به وزیر بهداشت آمادگی روانشناسان و مشاوران برای کمک به مدیریت استرس کرونا را در کشور اعلام کرد.
کد خبر: ۳۸۵۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴ - 27February 2020

آمادگی سازمان نظام روان‌شناسی برای «مدیریت استرس کرونا» در کشوربه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره طی نامه‌ای به وزیر بهداشت آمادگی روانشناسان و مشاوران را برای مدیریت استرس کرونا اعلام کرد.

در این نامه است: «ضمن سپاس از مجاهدت‌های جناب‌عالی و مجموعه همکاران در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می‌رساند: ترس، استرس، اضطراب و نگرانی ناشی از ویروس کرونا تمام شهروندان و خانواده‌ها را درگیر کرده است؛ صد البته این شرایط عوارضی خطرناک‌تر از ویروس کرونا را در پی دارد (متعاقباً گزارشی در این باره ارائه می‌شود).

سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با سرمایه اجتماعی بیش از 30 هزار عضو رسمی کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور آماده است، به هر گونه ستاد مقابله با بحران صلاح می‌داند؛ اقدامات عملی از جمله: تدوین بسته‌های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب، شیوه‌های آرام سازی روانی و سایر مداخلات روانشناختی جهت عادی سازی شرایط موجود را انجام دهد.

در شرایط کنونی باید با حضور دائمی روان‌شناسان و مشاوران در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مردم را به سوی مدیریت استرس سوق داد.

در صورت صلاحدید، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با آن وزارتخانه صورت گیرد تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان جهت پیشگیری و کنترل ترس، اضطراب و استرس مردم استفاده شود. از دستوری که می‌فرمائید، سپاسگزارم.»

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها