به روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
کوبا:
وزیر خارجه کوبا در ملاقات با مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، از اقدام‌های ایالات متحده علیه همکاری انساندوستانه پزشکان کوبا با این سازمان انتقاد کرد.
کد خبر: ۳۸۵۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲ - 24February 2020

دولت آمریکا میلیون‌ها انسان را از خدمات پزشکی محروم ساخته استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزیر خارجه کوبا روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، اقدام‌های ایالات متحده علیه همکاری‌های پزشکی کوبا با این سازمان را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «پرنسا لاتینا» «برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا در ملاقات با «تودروس آدانوم قبیسیوس» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت: «اقدامات خصمانه واشنگتن در این بخش میلیون‌ها انسان را در جهان از خدمات پزشکی با کیفیت بالا محروم می‌کند.»

با وجود اقدامات دولت آمریکا در جلوگیری از اقدامات بشردوستانه، کوبا در حال حاضر نزدیک به ۳۰ هزار پزشک و متخصص مراقبت‌های بهداشتی در ۶۵ کشور در چند قاره دارد.

آمریکا مدتهاست که کوبا را با بهانه‌های واهی تحریم کرده است. چندی قبل یک مقام ارشد دولت کوبا در خصوص ادامه روابط دیپلماتیک با آمریکا گفت، تا زمانی‌که واشنگتن تحریم‌های اقتصادی را علیه کوبا حفظ کند، خیلی دشوار است که بتوان درباره پیشرفت درباره روابط دوجانبه به طور جدی فکر کرد.

این مقام کوبایی همچنین در زمینه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که نباید انتظار تغییری در سیاست‌های آمریکا داشت.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار