به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
واعظی عنوان کرد؛
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت تمام همت و توان خود را برای ایجاد فضای مناسب در زمینه فعالیت‌های اقتصادی به‌کار گرفته است، گفت: دولت تمهیدات و برنامه‌ریزی‌هایی که در جلسه اخیر خود اندیشیده است تا آثار اقدام روز جمعه FATF را خنثی کند.
کد خبر: ۳۸۵۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲ - 24February 2020

دولت تمهیداتی اندیشیده تا آثار اقدام FATF را خنثی کندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس‌جمهور روز دوشنبه در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان فارس اظهار داشت: وجود نگاه توسعه‌ای و حمایتی از سوی تمام دستگاه‌ها و نهاد‌ها برای توسعه کشور و استان اهمیت زیادی دارد و امروز شاهد آن هستیم که با برخورداری از چنین نگاهی و با توجه به شرایط تحریم تمام همت و تلاش مسؤولان بر این است که استان‌ها توسعه یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به این بخش گفت: دولت و شخص رئیس جمهور معتقدند تا وقتی که اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره نشود، این اقتصاد شکوفا نخواهد شد؛ لذا نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اهتمام جدی و ویژه‌ای داریم.

واعظی با اشاره به اینکه شرایط اجتماعی و سیاسی کشور بعد از انتخابات دوم اسفند تغییر خواهد کرد و با خارج شدن از فضای رقابت‌های انتخاباتی، شاهد فضای آرام‌تری در اداره امور کشور خواهیم بود، گفت: به همه منتخبان مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور تبریک می‌گویم. امروز همه باید به انتخاب مردم احترام بگذاریم و بنای دولت بر این است که همان‌طور که با مجلس فعلی همکاری و تعامل داشته با مجلس آینده نیز همین روند را با قوت ادامه دهد.

وی گفت: امروز همه قوا و نهاد‌ها هدفی جز خدمت به مردم، تامین امنیت و منافع کشور و برآورده کردن معیشت و رفاه مردم ندارند و تجربه نشان داده که نه دولت و نه سایر قوا و دستگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند همه مشکلات را برطرف کنند؛ لذا همه باید در کنار هم قرار بگیریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه درخصوص اتفاقی که روز جمعه در زمینه FATF افتاد، با مخاطب قرار دادن فعالان اقتصادی و بخش خصوصی اظهار داشت: در سال ۹۲ وضعیتی شبیه به شرایطی که روز جمعه پیش آمد را داشتیم و با محدودیت‌های بسیار زیادی مواجه بودیم، اما دولت تمام تلاش خود را به کار گرفت تا از این شرایط خارج شویم و در این راستا چهار لایحه را تنظیم کردیم و همه این لوایح نیز، در راستای سیاست‌ها و برنامه‌هایی است که باید خودمان در زمینه پول‌شویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم انجام دهیم.

واعظی با قدردانی از مجلس و شورای نگهبان در تصویب و تایید این لوایح گفت: متأسفانه این لوایح حدود یک سال در مجمع تشخیص مصلحت معطل و بلاتکلیف ماند تا در نهایت به وضعیت کنونی رسیدیم و قاعدتا بایستی همان نهادی که این لوایح را معطل نگه داشته پاسخگوی مردم هم باشد.

وی گفت: امروز در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن همه تلاش ما طراحی راهکار و سازوکاری است که وضعیت کنونی کمترین تأثیر را در اقتصاد کشور داشته باشد و در این راستا برنامه‌هایی تنظیم شده که آن‌ها را دنبال خواهیم کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بر خلاف فضای غبارآلودی که از روز جمعه به‌وجود آمده که در قیمت ارز هم تأثیر گذاشته است، معتقدم آنچه که اتفاق افتاده، تغییر چندانی در وضعیت ارزی و مبادلات بانکی کشورمان به‌وجود نمی‌آورد و شرایط کنونی بسیار زودگذر است و به حالت عادی بازخواهد گشت.

واعظی گفت: دولت با تمهیداتی که اندیشیده قدرت مانوری به‌وجود آورده که تصمیم کنونی FATF تأثیر زیادی در آن ندارد؛ اما بی تردید وقتی تحریم‌های آمریکا برداشته شد، قرار داشتن در وضعیت کنونی می‌تواند تهدید جدی برای مبادلات بانکی کشورمان با جهان باشد؛ از این رو مصمم هستیم مشکلات را برطرف کنیم و کاری کنیم که دولت بعدی هم بستر مناسبی برای خدمتگزاری به مردم داشته باشد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار