به روز شده در: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
در تماس با استاندار قم مطرح شد؛
معاون اول رئیس جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران آذربایجان غربی و قم در جریان آخرین وضعیت این استان‌ها در مواجهه با زلزله و مقابله با انتشار ویروس کرونا قرار گرفت.
کد خبر: ۳۸۵۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹ - 24February 2020

دستور جهانگیری بر هماهنگی همه دستگاه‌ها برای مقابله با «کرونا»به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی با استاندار آذربایجان غربی ضمن در جریان قرار گرفتن از آخرین وضعیت استان پس از دو زلزله نسبتا قوی روز گذشته، ‌ بر امدادرسانی فوری و بسیج همه امکانات برای کمک به زلزله‌زدگان تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور از استاندار آذربایجان غربی خواست با اعزام گروه‌های امدادرسان و ارزیاب به مناطق زلزله‌زده، اقدامات لازم را برای رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان و نیز رفع آسیب‌های وارد شده به ویژه در روستاها دستور کار خود قرار دهد.

وی  همچنین در مکالمه تلفنی با استاندار قم پس از دریافت گزارش اقدامات انجام شده در استان برای مهار و مقابله با ویروس کرونا، ‌ تاکید کرد: همه مسئولان استان مطابق تصمیمات اتخاذ شده در هماهنگی کامل با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، برنامه‌های لازم جهت مقابله با شیوع این بیماری را اجرا کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است، ارائه آموزش‌های لازم و نیز امکانات لازم را به شهروندان جهت رعایت نکات بهداشتی ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری همه مردم به سرعت این بیماری در کشور ریشه‌کن شود.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این تماس تلفنی، گزارشی از آخرین وضعیت خسارات وارده به‌ویژه در روستاها ارائه کرد و از بسیج همگانی در استان برای کمک رسانی به زلزله‌زدگان خبر داد.

استاندار قم نیز با اشاره به شرایط و ویژگی‌های استان قم و تعداد کشته شدگان و مبتلایان به ویروس کرونا، ‌ از اتخاذ تمهیدات لازم برای افزایش سطح بهداشت عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت؛ ‌ هرگونه تصمیمی درباره مقابله با این ویروس در هماهنگی کامل با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها