به روز شده در: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
نشست بین المللی مبارزه با مواد مخدر با حضور رؤسا و مقامات ارشد پلیس ۵۷ کشور جهان و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشورمان در رم برگزار شد.
کد خبر: ۳۸۵۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷ - 22February 2020

ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر جهانبه گزارش گروه اجتماعی  دفاع‌پرس، رؤسای پلیس مبارزه با مواد مخدر جهان برای تبادل اطلاعات و تجربیات در رم پایتخت ایتالیا گردهم آمدند. در این نشست بین‌المللی، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشورمان در صدر هیأتی حضوری فعال دارد.

سردار زاهدیان در حاشیه این نشست گفت: همانطوری که در نشست اعلام کردم، امروز جمهوری اسلامی ایران جهاد بزرگی را علیه مواد مخدر انجام می‌دهد و از انتقال آن به سایر کشورها جلوگیری می‌کند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشورمان افزود: ما سال‌های گذشته در این راه بیش از سه هزار و 800 شهید و 12 هزار جانبار داشته‌ایم.

رئیس پلیس ایتالیا و تعداد دیگری از مقامات ایتالیایی حاضر در این نشست، از ایران به عنوان سدی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در جهان نام بردند.

فرانکو گابریلی، رئیس پلیس ایتالیا گفت: جمهوری اسلامی ایران نقشی بنیادین در مبارزه با قاچاق موادمخدر در سطح بین‌المللی ایفا می‌کند و در این راه چندین هزار قربانی داده است.

وی افزود: من اخیراً برای پافشاری بر اهمیت راهبردی مبارزه گسترده ایران با قاچاق مواد مخدر به ایران سفر کردم.

رئیس پلیس ایتالیا اضافه کرد: برای ما همکاری با ایران در این مسیر حائز اهمیت فراوان است.

جوزپه کوکیارا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایتالیا نیز گفت: ما از اینکه ایران در این نشست حضور دارد بسیار خرسندیم چرا که ایران نقش بسیار مهمی را در مبارزه با قاچاق مواد مخدر ایفا می‌کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایتالیا تصریح کرد: شخصاً به ایران سفر کردم و از نزدیک شاهد تلاش‌های گسترده ایران در مبارزه با مواد مخدر به ویژه در نقاط مرزی مشترک با افغانستان بوده‌ام.

وی افزود: ایران سد بزرگی برای جلوگیری از انتقال مواد مخدر به کشورهای اروپایی نیز است.

مقامات پلیس ایتالیا اعلام کردند که سال‌هاست در زمینه مبارزه با مواد مخدر با مقامات نیروی انتظامی ایران همکاری نزدیکی دارند.

در این نشست بین‌المللی دو روزه، رؤسا و مقامات ارشد پلیس ۵۷ کشور جهان حضور دارند.

اتنهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار