به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
امیرسرتیپ نصیرزاده:
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: با تعمیر اساسی و بازآمدسازی هشت فروند هواپیمای نظامی، افق‌های روشن‌تری در انتظار افزایش قدرت رزم هوایی نیروهای مسلح در پیش خواهد بود.
کد خبر: ۳۸۴۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱ - 20February 2020

به گزارش گروه دفاعی و امنیتی دفاع‌پرس، امیرسرتیپ «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در مراسم الحاق هشت فروند هواپیمای رزمی، تاکتیکی و ترابری اورهال شده به ناوگان هوایی ارتش که توسط متخصصین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع مورد تعمیرات اساسی قرار گرفت، اظهار داشت: رابطه و تعاملات نیروی هوایی ارتش و سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، همواره دوسویه، مستمر و در راستای افزایش قدرت رزم هوایی جمهوری اسلامی ایران مؤثر بوده است.

وی در همین زمینه افزود: مطالبات نیروی هوایی ارتش با توجه به رسوب دانشی سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع منتج به جابه‌جایی فناوری‌های جدید و باز آمد سازی هواپیماهای ناوگان هوایی ارتش شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه مطالبات و نوع همکاری ما با سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تنها در راستای اورهال هواپیماهای نیازمند به تعمیر نبوده است، گفت: متخصصان و دست‌اندرکاران صنعت هوایی وزارت دفاع با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و تکیه بر دانش بومی موفق شدند بسیاری از سامانه‌های کاربردی در هواپیماهای نظامی را به روز کنند.

وی با بیان اینکه تعمیرات اساسی هواپیماها در دنیا معمولاً توسط کارخانه سازنده انجام می‌پذیرد، افزود: همین موضوع سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و بدنه صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را متمایز می‌سازد چراکه در اینجا تعمیرات و بازآمدسازی و همچنین به روزرسانی سامانه‌های اویونیکی و هوشمند در شرایطی انجام می‌شود که کشورهای سازنده به سبب وجود تحریم‌ها علیه ایران اسلامی کمترین خدماتی در طول چهار دهه به ایران اسلامی ارائه نکردند.

وی در پایان گفت: با تعمیر اساسی و باز آمدسازی این هشت فروند هواپیمای نظامی، افق‌های روشن‌تری در انتظار ارتقای قدرت رزم هوایی نیروهای مسلح در پیش خواهد بود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار