به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
امیر حاتمی در جمع کارکنان وزارت دفاع:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ما امروز نیازمند مجلسی هستیم که با نگاه عمیق راهبردی به وضعیت ایران، درک منافع و امنیت ملی، درک شرایط منطقه و عرصه بین‌المللی، بتواند از جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران به شایستگی دفاع و در برابر دشمنان مقابله به مثل کند.
کد خبر: ۳۸۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳ - 19February 2020

نیازمند مجلسی با عمق نگاه راهبردی و درک درست از منافع ملی و امنیت ملی هستیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ « امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در جمع کارکنان وزارت دفاع و در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان اظهار داشت: این دوره اگر مهمترین دوره انتخابات مجلس نباشد قطعاً جزو مهمترین دوره‌های مجلس خواهد بود؛ چرا که از منظر امنیت ملی و حوزه بین‌المللی در وضعیت و شرایط ویژه‌ای قرار داریم.

وزیر دفاع با بیان دشمنی‌های گسترده و آشکارِ امروزِ آمریکا علیه ملت ایران گفت: در طول چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ما همواره شاهد توطئه و دسیسه‌های پنهان و آشکار آمریکایی‌ها و نظام استکبار علیه جمهوری اسلامی بوده‎ایم؛ اما امروز به سبب افزایش اقتدار ایران اسلامی و نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در صدور انقلاب اسلامی، تمدن سازی اسلامی، تحولات منطقه و بیداری مردم آزاده جهان، دشمنی‌ها علیه نظام اسلامی آشکار‌تر شده است.

وی شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها را نمونه‌ای از دشمنی اشکار امروز نظام سلطه علیه ایران اسلامی برشمرد و تصریح کرد: این اقدام شنیع و جنایتکارانه‌ی آشکار آمریکایی‌ها به نوعی مصداق تروریسم دولتی و اعلان جنگ علیه ملت ایران بود و این موضوع در عرصه روابط بین المللی دارای مفهوم خاصی است.

امیر حاتمی در تحلیل شرایط امروزِ دشمنی‌های آشکار آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملکرد هئیت حاکمه آمریکا (مجلس سنا، کنگره و ...) اظهار داشت: مجلس آمریکا طی چهار سال گذشته صد‌ها مصوبه علیه جمهوری اسلامی به تصویب رساند که این موضوع نشانگر عمق دشمنی آنان با ایران اسلامی است.

وی با بیان اقدامات هماهنگ دولت و مجلس آمریکا در تضعیف و نابودی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ما امروز نیازمند مجلسی انقلابی هستیم که با نگاه عمیق راهبردی به وضعیت ایران، درک منافع و امنیت ملی، درک شرایط منطقه و عرصه بین المللی، بتواند از جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران دفاع و در برابر دشمنان ایستادگی و مقابله به مثل کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه مجلس آمریکا تقریباً روزی یک مصوبه علیه جمهوری اسلامی ایران داشته است خاطرنشان کرد: آن‌ها با این اقدامات به دنبال ایجاد شکاف در جامعه اسلامی و اختلاف بین مردم و مسئولین هستند و تمام تلاششان را در ناامید سازی مردم و نشان دادن ناکارمدی نظام اسلامی به کار بسته اند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه آمریکایی هر کجا که وارد شدند چیزی جر عقب ماندگی، ویرانی و وابستگی عاید آن کشور نشد، افزود: وضعیت امروز لیبی، سوریه، عراق، افغانستان و کشور‌های منطقه مصداق عینی و بارز حضور آمریکایی‌ها در این کشور‌ها است و مردم و مسئولین می‌بایست با بصیرت و آگاهی جنایت‌ها و دشمنی‌های آمریکا را به خوبی شناخته و درک کنند.

وزیر دفاع با یادآوری نتیجه مذاکرات آمریکا با لیبی و کره شمالی تصریح کرد: آمریکایی‌ها اهل منطق و مذاکره نیستند و از حربه مذاکره به عنوان یک حیله و دسیسه جهت نیل به اهداف شود استفاده می‌کنند.

وی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تأکید کرد: تنها راه مقابله با این شیطان بزرگ، قوی شدن و قدرتمند شدن است.

امیر حاتمی با بیان اینکه تکیه گاه اصلی جمهوری اسلامی ایران، مردم هستند، اظهار داشت: مردم، پایگاه جمهوری اسلامی و قدرت اصلی نظام اسلامی هستند و دشمن در این سال‌ها تمام تلاشش را در انشقاق این پشتوانه محکم نظام به کار بسته و از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز در زمینه قدرت دفاعی و افزایش اقتدار بازدارندگی در سطح بسیار بالایی هستیم گفت: علی رغم تهدیدات نظامی آمریکا در هدف قرار دادن ۵۲ نقطه جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران بدون کمترین واهمه و با فرمان فرمانده معظم کل قوا سیلی سختی را به پیکره و هیمنه و همچنین حیثیت آمریکا وارد کرد و با موشک‌های نقطه زن وزارت دفاع پایگاه عین الاسد را به ویرانه تبدیل کرد.

وی حضور میلیون‌ها انسان آزاده در مراسم تشییع پیکر پاک شهید سلیمانی را سیلی نرم مردم ایران به آمریکا عنوان کرد و اظهار داشت: پاسخ نرم و سخت جمهوری اسلامی ایران، تمامی معادلات و محاسبات آمریکا را بهم ریخت و دسیسه‌های آنان را نه تنها خنثی کرد بلکه باعث انسجام و وحدت ملی و همراهی ملت‌های آزاد منطقه و جهان با ایران شد.

امیر حاتمی افزود: امروز در حال گذار از آسیب پذیری اقتصادی هستیم و بحمدا... تحریم‌ها همانگونه که موجب بالندگی جمهوری اسلامی در حوزه اقتدار دفاعی شد در حوزه اقتصادی نیز با عبور از اقتصاد نفتی بی اثر و ناکارآمد خواهد شد.

وزیر دفاع در پایان با بیان اینکه در حوزه دفاعی و نظامی باور «ما میتوانیم» را محقق ساختیم و توانستیم با استفاده از ظرفیت و سرمایه‌های داخلی بر دشمنان فائق آییم، از همه آحاد ملت ایران برای حضور گسترده در انتخابات و پاسخ دندان شکن به آمریکا دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها