به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
احمد شاکری مطرح کرد؛
یک نویسنده و منتقد ادبی گفت: طی این سال‌ها من ندیده‌ام که رهبری بر آثار داستانی تقریظی نوشته باشند لذا اتفاقی که برای کتاب «آن مرد با باران می‌آید» رخ داده است خیلی مهم است؛ این اتفاق شاید آغازی برای نگارش چنین کارهایی باشد که خیلی اهمیت دارد.
کد خبر: ۳۸۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲ - 20February 2020

«احمد شاکری» نویسنده و منتقد ادبی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، با اشاره به تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «آن مرد با باران می‌آید» نوشته وجیهه سامانی اظهار داشت: انتشار این تقریظ از نادر اتفاقاتی است که درخصوص کتاب‌های داستانی رخ داده است.

وی افزود: تقریظ‌هایی که در گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب درخصوص کتاب‌های دفاع مقدس منتشر می‌شد، نوعاً مروبط به مستندنگاری و خاطره  است؛ اینکه ایشان به طور مشخص بر کتاب داستان تقریظ نوشته‌اند خیلی معنادار است. 

این نویسنده و منتقد ادبی تصریح کرد: البته رهبر انقلاب همواره بر اکثر کتاب‌هایی که مطالعه می‌فرمایند مطالبی را می‌نویسند اما اینکه امروز درباره یک اثر داستانی تقریظ نوشته‌اند و منتشر شده است، خیلی مهم است که به‌نظرم نمونه‌ای کم نظیری است. 

تقریظ رهبری بر «آن مرد با باران می‌آید» اتفاق نادری بود

شاکری ادامه داد: طی این سال‌ها من ندیده‌ام که رهبری بر کتاب داستانی تقریظی نوشته باشند لذا اتفافی که برای کتاب «آن مرد با باران می‌آید» رخ داده است خیلی مهم است. این اتفاق شاید یک آغازی برای نگارش چنین کارهایی باشد که خیلی اهمیت دارد. 

وی درخصوص متن تقریظ رهبری بر این کتاب افزود: در متن تقریظ آمده است «بسیار خوب و هنرمندانه و پرجاذبه نوشته شده است. تصویری که از ماه‌های آخر مبارزات نشان می‌دهد، درست و روشن و واقعی است. به گمان من همه‌ی جوان‌ها و نوجوان‌های امروز به خواندن این کتاب و امثال آن نیاز دارند»، درخصوص جملات رهبری که در این تقریظ فرموده‌اند، درست و روشن و واقعی است می‌توان سخن‌های زیادی گفت چراکه این تعابیر دارای معنی هستند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار