به روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
دریادار رستگاری به دفاع‌پرس خبر داد؛
رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از طراحی و ساخت شناور رزمی تندرو با قابلیت سرعت ۹۰ گره دریایی خبر داد.
کد خبر: ۳۸۴۷۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵ - 19February 2020

ساخت شناور نظامی تندور با سرعت 90 گره دریایی و قابلیت نصب توپ و موشکامیر دریادار «امیر رستگاری» رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‎پرس، در خصوص ساخت شناور رزمی تندرو اظهار داشت: سازمان صنایع دریایی با توجه به نیاز عملیاتی نیروهای مسلح یک شناور تندرو با سرعت ۹۰ گره دریایی را طراحی و ساخته است.

وی افزود: این شناور هم‌اکنون مراحل تست‌های دریانوردی را می‌گذراند و تا به امروز سرعت ۸۰ نات سرعت را با موفقیت به ثبت رسانده است.

دریادار رستگاری با اشاره به نوع طراحی این شناور تندرو گفت: با توجه به نحوه طراحی بدنه‌ای این شناور، امیدواریم که در آینده بتواند سرعت ۹۰ گره دریایی یعنی چیزی حدود ۱۶۰ الی ۱۶۵ کیلومتر سرعت در ساعت را به ثبت برساند که این یک دستاورد جدید در حوزه شناور‌های نظامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه شناور‌هایی که در حوزه مسابقات بین‌المللی استفاده می‌شوند، معمولاً تا حدود ۱۱۰ نات سرعت دارند، افزود: اما این شناور نظامی است و می‌تواند ساعت‌ها در دریا با سرعت بالا حرکت و همچنین با خود تسلیحات نظامی نیز حمل کند که این یک قابلیت جدید در حوزه شناورهای نظامی تندرو است. در صورتی که شناورهای مسابقه‌ای تنها دو سرنشین دارند و یک الی دو کیلومتر مسافت را طی می‌کنند تا به سرعت مورد نظر برسند.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در پایان گفت: این شناور در حال گذراندن مراحل تست‌های نهایی است و فعلاً سلاح‌های سبک توپخانه بر روی آن نصب شده است. همچنین به دنبال نصب موشک بر روی این شناورها نیز هستیم تا در آینده این قابلیت نیز به بخش دفاعی شناورهای تندرو اضافه شود.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار