به روز شده در: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
یک گروه راست‌گرا در آلمان توطئه‌هایی برای حمله تروریستی به چندین مسجد و کشتار مسلمان‌ها طراحی کرده است.
کد خبر: ۳۸۴۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱ - 17February 2020

توطئه گروه راست‌گرا در آلمان برای حمله تروریستی به چندین مسجدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، یک سخنگوی دولت آلمان امروز دوشنبه گفت اعضای یک گروه راست‌گرا که هفته گذشته دستگیر شده‌اند قصد انجام حملات گسترده و «شوک‌آور» به چندین مسجد در این کشور را داشته‌اند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های آلمانی گزارش داده تحقیقات درباره ۱۲ فردی که جمعه هفته گذشته در جریان حمله پلیس دستگیر شده‌اند نشان می‌دهد که آن‌ها قصد انجام «حملاتی مهم» را داشته‌اند.

«بیورن گرونوالدر»، سخنگوی وزارت کشور آلمان گفت: «چیزی که در اینجا افشا شده، یعنی اینکه گروه‌هایی هستند که ظرف این مدت کوتاه افراطی شده‌اند، شوک‌آور است.»

«استفان سیبرت»، یکی از سخنگو‌های دولت آلمان گفت: «وظیفه کشور و البته این دولت است که آزادی مذهب در این کشور را فارغ از اینکه چه مذهبی باشد، تأمین کند.»

رسانه‌ها گزارش داده‌اند این گروه قصد داشته‌اند با تقلید از حمله تروریستی چند ماه پیش به دو مسجد در نیوزلند که در جریان آن ۵۱ نفر کشته شدند، حمله‌ای را با مسلسل علیه چند مسجد انجام دهند.

رهبر این گروه که مقام‌های آلمان او را می‌شناسند و او را تحت نظر داشته‌اند در جلسه‌ای که هفته گذشته برگزار شده طرح این حمله تروریستی را اعلام کرده است.

افزایش اخیر حملات و تهدیدات علیه مساجد در آلمان باعث ایجاد نگرانی شده و این در حالی است که حزب «راست افراطی آلترناتیو آلمان» از پارلمان این کشور خواسته تا اقدامات احتیاطی بیشتری درباره «گسترش اسلام» در آلمان اتخاذ شود.

روزنامه «دیلی‌صاباح» ترکیه جمعه هفته گز طی چند روز اخیر دست کم پنج تهدید بمب‌گذاری علیه مساجد آلمان وجود داشته و پلیس این کشور اعلام کرده در حال بررسی این موضوع است.

«ایمن مازیک» رئیس شورای مرکزی مسلمانان در آلمان خواستار اقدامات احتیاطی بیشتر درباره مساجد مسلمانان در آلمان شد.

وی گفت: «ما هر هفته شاهد اینگونه حوادث هستیم و اینگونه موارد می‌تواند باعث تشویق حملات احتمالی شود.»

در تحقیقی که توسط حزب «دای لینکه» آلمان انجام شده، آمده که تقریبا هر روز در طول سال ۲۰۱۹ یک مسجد یا موسسه مسلمانان در آلمان هدف حمله قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش دیگری، در سال ۲۰۱۹ دست کم ۱۸۴ حمله علیه مسلمان آلمان انجام شده که این حملات شامل سخنان تنفرآمیز، تهدیدات، حمله و تخریب اموال بوده است.

روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن «مسجد مرکزی کلن» در آلمان و بزرگترین مسجد در این شهر پس از تهدید به بمبگذاری از طریق پست الکترونیکی تخلیه شد.

مسئولان این مسجد گفتند تهدید به بمب گذاری از طریق رایانامه و توسط یک گروه راست افراطی موجب واکنش پلیس و تخلیه این مکان‌ها شد.

آلمان با جمعیتی برابر با ۸۱.۸ میلیون نفر، دومین کشور از حیث جمعیت مسلمان ساکن در اروپا بعد از فرانسه است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که نژادپرستی علیه مسلمانان در آلمان به میزان قابل توجهی افزایش داشته است. شورای اسلامی آلمان واقع شهر کلن نیز به تازگی با انتشار گزارشی در خصوص خشونت علیه مسلمانان از سیاستمداران این کشور خواسته تا برای مقابله با اسلام‌هراسی اقدام فوری انجام دهند.

حمله به زنان محجبه و مساجد و دیگر موسسات مسلمانان از دیگر حوادث اسلام‌هراسی در آلمان است. وزارت کشور آلمان در گزارش‌های خود بیشترین حمله علیه مسلمانان را به گروه‌های راست افراطی نسبت داد به طوری‌که دستکم ۳۳ مسلمان در این حملات مصدوم شدند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار