به روز شده در: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت گفت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، یکی از ارزنده‌ترین فرزندان این سرزمین و بزرگمرد ملی و اعتقادی ما بود. او یگانه دردانه غیرقابل تکرار برای کشور بود.
کد خبر: ۳۸۳۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰ - 10February 2020

سردار سلیمانی، یگانه دردانه غیرقابل تکرار برای کشور بودبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «سعید نمکی» وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سالن امام جواد (ع) ستاد وزارت بهداشت اظهار داشت: اگر بخواهیم امروز و قبل از ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی را مقایسه کنیم، می‌بینیم که تغییراتی در جهان رخ داده است. اولین اتفاقی که افتاد، اثبات مظلومیت شهید سلیمانی و افرادی همچون شهید سلیمانی‌ها برای جهان بود.

وی افزود: شهید سلیمانی می‌گفت جنگی که آمریکایی‌ها برای ایران طراحی کرده‌اند، هزار کیلومتر آن طرف‌تر از کشور، آن را مدیریت می‌کنیم. او با وحشی‌ترین تروریست‌های جهان، جنگید و صحنه‌هایی از رفتار‌های ددمنشانه داعش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، اما آمریکایی‌ها و مشتی نکبت با بی‌شرمی، بزرگترین سردار ضد تروریست جهان را تروریست خواندند.

نمکی ادامه داد: دومین اتفاقی که بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی رخ داد این بود که دنیا فهمید که شهید سلیمانی، از سلیمانی زنده برای استکبار و وحشی‌گری و قلدری قدرت‌های جهان، خطرناک‌تر است. سومین اتفاق این بود که ملت ایران در راستای ترور شهید سلیمانی، متحدتر شدند و انسجام ملی، تقویت شد و در تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی و همرزمانش، همه مردم از همه اقشار و گروه‌ها، حضور داشتند و شهادت آن‌ها، محور وفاق و اتحاد ملی شد و این برکت انسان‌های بزرگ و پاکیزه است که حیات و ممات آن‌ها برای جامعه، خیر و برکت دارد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: اتفاق دیگری که پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی رخ داد این بود که جهان فهمید، آمریکایی‌ها تروریست هستند و اگر افکار عمومی جهان، نظرات جمهوری خواهان کاخ سفید و حتی شرکای آمریکا را ببینید همه معتقدند که این کار آمریکا، بسیار زشت و ناجوانمردانه بود و وحشی‌گری آمریکایی‌ها برای دنیا، اثبات شد.

نمکی گفت: آمریکایی‌ها فهمیدند که با ترور امثال شهید سلیمانی‌ها، موتور انقلاب اسلامی، خاموش‌شدنی نیست و جمهوری اسلامی ایران راه خودش را ادامه می‌دهد، اما تصور می‌کردند که صبح شهادت حاج قاسم سلیمانی، سیستم کشور به هم می‌ریزد، اما دیدند که چنین خبری نیست و اکنون با وجود محدودیت‌های مالی ناشی از فشار‌های تحریم، اما هزار پروژه بهداشتی و درمانی در کشور، افتتاح شده و یا تا هفته سلامت سال آینده، افتتاح می‌شود و امروز وضعیت دارویی کشور از شرایط سال گذشته، بهتر است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همه دنیا و ملت ایران فهمیدند که وقتی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که «آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند»، فرمایش کاملاً بجا و درستی است و چطور می‌توان به مجموعه‌ای تروریست که یک مقام ارشد ضد ترور دنیا را ناجوانمردانه ترور کرده و بعد هم به این کار ننگین خود افتخار می‌کند، اعتماد و حرف او را مبنی بر مذاکره و حل مشکلات باور کرد؟

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم دستاورد‌های بعد از انقلاب را در همه عرصه‌ها از جمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مرور کنیم می‌بینیم که دستاورد‌های حوزه سلامت، درخشان‌ترین گوهر گرانبهای دستاورد‌های بعد از انقلاب، است. قبل از انقلاب اسلامی، شش دانشکده پزشکی در کشور وجود داشت که امروز ۶۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور فعالیت دارند. قبل از انقلاب، ۱۴ هزار پزشک که اکثراً خارجی بودند، در کشور فعال بودند که اکثراً هندی، فیلیپینی و بنگلادشی بودند. امروز برای هیچ‌یک از پروسه‌های درمانی نیازمند هیچ کجای دنیا نیستم و در عوض، پذیرای بیماران زیادی از کشور‌های مختلف جهان هستیم.

نمکی افزود: پوشش واکسن قبل از انقلاب اسلامی، ۲۵ درصد بود که امروز به حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. در زمینه بیماری‌های واگیر به شدت گرفتار بودیم، اما امروز خوشبختانه یکی از مقتدرترین ساختار‌ها را برای کنترل بیماری‌ها داریم. خوشبختانه امروز ۹۷ درصد از دارو‌های مورد نیاز جمعیت بیش از ۸۰ میلیونی ایران، در کشور تولید می‌شود درحالی‌که در دوران قبل از انقلاب با حضور بهترین شرکت‌های داروسازی جهان و شرکت‌های چندملیتی در ایران، ۲۵ درصد از دارو‌های مورد نیاز با جمعیت کمتر کشور، ساخته می‌شد.

وی یادآور شد: مردم به نظام سلامت اعتماد دارند و خوشبختانه تا کنون هیچ موردی از کرونا ویروس جدید در کشور مشاهده و گزارش نشده است؛ چون همکاران ما برای پیشگیری و مقابله با آن در آمادگی کامل قرار دارند و حتی زباله‌های هواپیما‌هایی که مشکوک به حمل مسافر ابتلای احتمالی به کروناویروس است را به‌طور خاص، امحا می‌کنند و امحای آن با سیستم جمع‌آوری زباله، متفاوت است و در تمام مبادی ورودی کشور، همکاران ما به صورت شبانه‌روزی، وضعیت این ویروس را پایش و رصد می‌کنند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار