به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
آسوشیتدپرس اعلام کرد که ترکیه چهار هزار نفر از عناصر وابسته به داعش و القاعده در سوریه را در حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به این کشور اعزام کرده است.
کد خبر: ۳۸۲۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷ - 05February 2020
ترکیه ۴ هزار نفر از عناصر داعش و القاعده را به لیبی اعزام کرده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، آسوشیتدپرس گزارش داد که ترکیه برای حمایت از دولت وفاق ملی لیبی شبه نظامیان القاعده و داعش را به لیبی فرستاده است.
 
بر اساس این گزارش، هر دو جناح درگیری در بحران لیبی یعنی فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی در طرابلس، و خلیفه حفتر در شرق لیبی از کشور‌های خارجی سلاح و تجهیزات دریافت می‌کنند، اما ترکیه که مدت‌ها است گروه‌های شبه نظامی را در سوریه حمایت و آموزش می‌دهد و مرزهایش را برای عبور عناصر داعشی بازمی‌گذارد طی ماه‌های اخیر صد‌ها نفر از آن‌ها را به عرصه جدید نبرد لیبی فرستاده است.
 
رهبران شبه نظامیان در لیبی که نامشان به‌دلیل حساسیت موضوع فاش نشده است، گفته‌اند که ترکیه بیش از چهار هزار از جنگجویان خارجی را به طرابلس فرستاده که ده‌ها نفر از آن‌ها به شبه نظامیان تندرو وابسته هستند.
 
شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه به جنگیدن در صفوف عناصر وابسته به القاعده و داعش و دیگر گروه‌های تندرو در مناطق شمالی سوریه مشهور هستند و جنایات زیادی را علیه غیرنظامیان در این مناطق مرتکب شده‌اند.
 
انتهای پیام/ 421
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار