به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
سیدحسن خمینی:
تولیت آستان امام خمینی (ره) گفت: یکی از ویژگی‌های بزرگ انقلاب ما الهی بودن آن است. تمایز یک مجموعه الهی، که نمادش حکومت امیرالمؤمنین (ع) باشد، با یک حکومت شیطانی که نماد آن حکومت معاویه است، به نظر من در دو حوزه نیت و روش‌ها است.
کد خبر: ۳۸۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴ - 04February 2020

یکی از ویژگی‌های بزرگ انقلاب ما الهی بودن آن استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‎پرس، حجت الاسلام «سید حسن خمینی» تولیت آستان امام خمینی (ره) در مراسم تجدید میثاق رئیس و مدیران سازمان صدا و سیما با آرمان‌های امام خمینی (س) گفت: یکی از ویژگی‌های بزرگ انقلاب ما الهی بودن آن است. تمایز یک مجموعه الهی، که نمادش حکومت امیرالمؤمنین (ع) باشد، با یک حکومت شیطانی که نماد آن حکومت معاویه است، به نظر من در دو حوزه نیت و روش‌ها است.

تولیت آستان امام خمینی (ره) تصریح کرد: حکومت معاویه و هر حکومت شیطانی دیگر برای منیّت خود حرکت می‌کند. در حالی که نیت حکومت الهی و علوی نفسانی نیست. نیتی که برای آن عمل می‌کنیم به افعال ما رنگ می‌دهد.

وی ادامه داد: نیت الزاما یک امر ماورائی نیست. همه قضیه از همین قدم گذاشتن بر نفس آغاز می‌شود. باید لحظه به لحظه خودمان را واصل کنیم؛ شیطان در بزنگاه‌های عمیقی انسان را گرفتار نیت خودش می‌کند و «من» حاکم بر حقیقتی می‌شود که انسان باید آن را دنبال کند.

سید حسن خمینی با تأکید بر اینکه اگر دلتان را صاف کنید حکومت علوی می‌شود، افزود: روزی که امام برای آخرین بار به بیمارستان می‌رفت من، خانم امام و یکی از بستگان به بیمارستان رفتیم. ایشان مقداری مضطرب بود. آن فردی که همراه ما بود گفت چرا ناراحتید؟ ایشان گفت، «یک نفس من برای خدا نبود».

وی در تبیین این جمله امام گفت: چنین شناخت و معرفتی است که معنای نفس کشیدن برای خدا را می‌فهمد و متوجه می‌شود که دنیا در کجا می‌تواند انسان را فریب دهد.

سید حسن خمینی یادآور شد: حوادث می‌آید و می‌رود و روز‌های خوش و ناخوش با خود دارد، اما نیت نباید عوض شود. خیلی‌ها سرسفره انداخته شده آمدند؛ اما روز‌های سختی هم بوده است. پیغمبر (ص) هم همین طور بوده است. آزار‌هایی که پیامبر (ص) و امیرالمؤمنین (ع) دیده اند کم نیست. روز‌های خوش مثل فتح مکه هم داشته اند. آن‌ها نه از فتح‌ها غرّه شدند که منیّتی در آن‌ها پیدا شود و نه از شکست‌ها دلسرد شدند که راه را گم کنند.

وی در خصوص «روش» انجام کار‌ها نیز اظهار داشت: تعبیری را اولین بار از رهبر معظم انقلاب شنیدم که «با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد». در حکومت الهی روش‌ها نباید غیر الهی باشد. امیرالمؤمنین (ع) به شدت وامدار قرآن است و می‌فرماید عقل، دین و وجدان اخلاقی باعث شده که من دروغ نمی‌گویم، تهمت نمی‌زنم، دهان به هر یاوه‌ای باز نمی‌کنم. امام با تبعیت از امیرالمؤمنین (ع) و پیامبر (ص) روش‌های اخلاقی داشت.

علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیما نیز پیش از سخنان یادگار امام گفت: ایام دهه فجر یادآور شخصیت بزرگی است که مسیر تاریخ را تغییر داد. امام خمینی (س) شخصیت بزرگی بود که یک عمر خودسازی کرد و در فلسفه، تفکر، اندیشه، شناخت عالم، شناخت ابرقدرت‌ها و ظلم‌هایی که بر ملت ایران روا داشته بودند، تلاش کرد. این ایام باید خاطره او را زنده کنیم.

وی یادآور شد: نتیجه فداکاری‌های ملت این شد که انقلاب بزرگی شکل گرفت که مسیر تاریخ را عوض کرد و عصر جدیدی را رقم زد که دین و دنیا را در کنار هم مدیریت می‌کند. کسی باور نمی‌کرد نظام پهلوی سرنگون شود. به خاطر اخلاص امام و فداکاری‌های ملت ایران این انقلاب پیروز شد و امروز افتخار می‌کنیم که تحت رهبری خلف شایسته ایشان در ادامه راه امام زندگی می‌کنیم.

علی عسکری افزود: شیطان بزرگ همه گونه دشمنی‌ها و هجمه‌ها و ظلم‌ها را کرد، اما ملت بزرگ ایران در سختی‌هایی که به او وارد شد ریشه‌های خود را مستحکم کرد و از لحظه‌ای که انقلاب در این کشور پیروز شد، هر روز قدرت ملت ایران افزایش پیدا کرده است. در شهادت سردار سلیمانی مردم سر تا پا شور و مقاومت آمدند و دیدید که وقتی آن سیلی به صورت آمریکا خورد جرأت عکس العمل نداشت. این اوج قدرت ملت ایران است

وی تأکید کرد: امروز قیافه ایران با رژیم گذشته هیچ شباهتی ندارد و تولید کالا و قدرت و عظمت در همه جای ایران جریان دارد و ان شاء الله آینده را خواهیم ساخت و عصر جدید را با یک تمدن جدید شکل دهیم که الهام بخش دنیای کنونی خواهد بود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها