به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
جلسه کمیته اجرایی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و المان‌های شهری و یادمان‌های مشهد با حضور شهردار مشهد و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی برگزار شد.
کد خبر: ۳۸۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷ - 01February 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مشهد، دومین جلسه کمیته اجرایی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و المان­‌های شهری و یادمان‌های مشهد - کنگره 18 هزار شهید استان خراسان رضوی به ریاست «محمدرضا کلائی» شهردار مشهد و با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی و سایر اعضای این کمیته امروز در مشهد برگزار شد.

سردار یوسفعلی­‌زاده در ابتدای این نشست به مرور مصوبات اولین جلسه این کمیته پرداخت.

در ادامه «علی داوری» مدیر مهندسی و امور یادمان­‌های اداره‌­کل حفظ آثار و نشر ارزش­‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در گزارشی، آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص احداث مرکز فرهنگی را تشریح کرد.

در ادامه این نشست هر یک از اعضا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص مصوبات اولین جلسه کمیته اجرایی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و المان­های شهری و یادمان‌های مشهد ارائه کردند که جهت تسریع در امور، تدابیری از سوی شهردار مشهد اتخاذ شد.

ساخت پارکینگ ضلع شرقی مرکز فرهنگی دفاع مقدس به عنوان پارکینگ عمومی توسط شهرداری مشهد، ارائه طرح یادمان شهدای گمنام کوهسنگی توسط بسیج شهرداری و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری با استفاده از نظر مشاور و تأیید کمیته اجرائی، تکمیل یادمان شهدای گمنام دانشگاه فرهنگیان، پیگیری اداره ­کل حفظ آثار و نشر ارزش‌­های دفاع مقدس در راستای حل شدن مالکیت معراج الشهدا و اخذ سند و بازآفرینی مزار 260 شهید حاشیه شهر مشهد و روستای اطراف مشهد به درخواست اداره‌­کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از طریق فرمانداری مشهد از جمله تدابیر اتخاذ شده شهردار مشهد در دومین جلسه کمیته اجرایی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و المان­‌های شهری و یادمان‌های مشهد بود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار