به روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
فرمانده قرارگاه رمضان سپاه:
سردار «عبدالرضا مسگريان» راهپیمایی روز جمعه مردم عراق را بی‌سابقه خواند و گفت: امروز امنیت ملی و امنیتی که در مرزهای کشور حاکم است نتیجه از جان گذشتگی‌ها و فرماندهی بدون نقص سردار حاج قاسم سلیمانی است.
کد خبر: ۳۸۱۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵ - 26January 2020

راهپیمایی مردم عراق نشان دهنده آگاهی و بصیرت آنان جهت رسیدن به استقلال است/ امنیت امروز مرزها نتیجه فرماندهی بدون نقص سردار شهید سلیمانی استبه گزارش دفاع‌پرس از كرمانشاه، سردار «عبدالرضا مسگریان» فرمانده قرارگاه رمضان سپاه پاسداران امروز در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد به بیان خاطراتی از شهید سلیمانی پرداخت و اظهار داشت: عملیات‌ها و اقداماتی را که به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شد به طور مستقیم در ایجاد امنیت کشور و استان کرمانشاه تأثیرگذار بود.

فرمانده قرارگاه رمضان سپاه پاسداران با بیان اینکه وضعیت کشور عراق به دلیل همسایگی و هم مرز بودن با کشور ما حائز اهمیت است، افزود: عراق سال ۲۰۰۳ توسط آمریکا اشغال شد اما هیچ انقلابی توسط مردم عراق تشکیل نشد تا طعم استقلال را بچشند.

مسگریان گفت: از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ تمام سیستم‌ها و وزارتخانه‌های کشور عراق توسط آمریکا اداره می‌شد و اولین حرکت عراقی‌ها جهت اخراج نیروهای آمریکا در سال ۲۰۱۱ رقم خورد و موفق شدند ۱۵۰ هزار نیروی آمریکا را از عراق اخراج کنند.

وی تصریح کرد: اما اولین هزینه‌ای که این کار برای عراق داشت ورود داعش بود، آمریکا داعش را به وجود آورد که به بهانه جلوگیری و مقابله با آنها و عراق برگردد.

فرمانده قرارگاه رمضان سپاه پاسداران عنوان کرد: جنایت‌هایی را که داعش در کشور عراق انجام می‌داد به دستور مستقیم آمریکا بود و تصرفات و ویرانی‌های بسیاری را به بار آوردند.

مسگريان به عملیات‌های کاربردی مقابله با داعش به فرماندهی سردار سلیمانی و نیروهای حشد الشعبی اشاره کرد و بیان داشت: این عملیات‌ها پیروزی‌های چشمگیری را به دنبال داشت.

وي خاطرنشان کرد: به همین دلیل آمریکا به دنبال شهادت سردار سلیمانی بود و طوری می‌خواست ایشان را هدف قرار دهند که مسئولیت شهادت بر عهده آنها نباشد.

این مسئول افزود: در حال حاضر عراقی‌ها دولت جدیدی تشکیل دادند و این به دلیل استقلالی است که با هزینه‌های هنگفت به دست آوردند، اما اکنون آمریکا بر دولت عراق فشار آورده که بازسازی کشور عراق را به ما بدهید در عوض ۵۰ درصد نفت عراق را می‌بریم اما دولت عراق نپذیرفت.

راهپیمایی مردم عراق نشان دهنده آگاهی و بصیرت مردم جهت رسیدن به استقلال است

فرمانده قرارگاه رمضان سپاه پاسداران تصریح کرد: راهپیمایی جمعه در عراق بی‌سابقه بود که نشان دهنده آگاهی و بصیرت مردم جهت رسیدن به استقلال است.

مسگریان اقدامات حاج قاسم سلیمانی را حقی به گردن کشورمان و بخصوص استان کرمانشاه دانست و افزود: استان کرمانشاه بدلیل اینکه نزدیکترین مرز به مقر داعش بود باید بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: داعش به ۳۰ کیلومتری مرزهای استان کرمانشاه نزدیک شد و حاج قاسم نیروهای خود را در ارتفاعات خانقین مستقر کرد تا جلوی داعش را بگیرد.

فرمانده قرارگاه رمضان سپاه گفت: از جمله عملیات‌هایی که با کمک حشد الشعبی و فرماندهی حاج قاسم انجام دادیم همین عملیات بود که خطر جدی را از مرزهای ایران دور کردیم.

مسگریان ابراز داشت: پس از آن اگر چه داعش عملیات‌های ضدامنیتی را در مرزها انجام داد و شهدای بسیاری در این راه تقدیم کردیم اما به دستور مستقیم سردار سلیمانی و کمک حشد الشعبی عملیات‌های بزرگی انجام شد که امنیت را در مرزها حاکم کرد.

وی گفت: امروز امنیت ملی و امنیتی که در مرزهای کشور حاکم است نتیجه از جان گذشتگی‌ها و فرماندهی بدون نقص سردار حاج قاسم سلیمانی است.

ا نتهای پيام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار