به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۶
استاد دانشگاه امام حسین (ع) تأکید کرد؛
سردار «محمد شبانی» بر ضرورت به تصویر کشیدن حماسه شم بهمن آمل در قالب فیلم و هنر تأکید کرد.
کد خبر: ۳۸۰۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳ - 24January 2020

ضرورت ترسیم حماسه شم بهمن آمل در قالب فیلم و هنر / لزوم گنجاندن این حماسه در کتب درسیبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، سردار «محمد شبانی» استاد دانشگاه امام حسین (ع) و فرمانده سپاه آمل در سال 60 امروز در گردهمایی فرماندهان و رزمندگان سال 60 آمل و یادواره شهدای حماسه ششم بهمن که در حسینیه ثارالله سپاه آمل برگزار شد با اشاره به اینکه هنوز بعد از سی‌وهشت سال از حماسه اسلامی مردم آمل نتوانستیم حق این حماسه را خوب ادا کنیم، اظهار داشت: حماسه آمل هنوز جای کار دارد و نیروهای مقاومتی که در منطقه تشکیل شده است برگرفته از حماسه مردم آمل است.

وی ادامه داد: برای بیان حماسه ششم بهمن آمل خیلی حرفها برای گفتن داریم ولی متاسفانه اتحادیه کمونیست‌ها در خارج از کشور برای قیام خودشان کتابها نوشتند اما ما نه لذا از همه دست اندرکاران تقاضا داریم در قالب فیلم و هنر بتوانیم ابعاد تاریخی این قیام را خوب ترسیم کنیم.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) عنوان کرد: شما فرماندهان و رزمندگان سال 60 میدان‌دار این حادثه بودید و آن را ایجاد کردید و همه کسانیکه دخیل هستیم باید حماسه 6 بهمن آمل را مستند سازی کنیم.

سردار شبانی تاکید کرد: حماسه ششم بهمن آمل تحت لوای امام عزیزمان و با وحدت کلمه بدست آمده است و باید نسل به نسل بیان شود.

فرمانده سپاه آمل در سال 60 خاطرنشان کرد: در کتاب درسی دانش آموزان حماسه مردم آمل گنجانیده نشده است؟ مگر این حادثه کمتر از دهقان فداکار است که باید در کتابهای درسی باشد ولی حماسه مردم آمل نباشد.

سردار شبانی عنوان داشت: مردم آمل در ششم بهمن سال 60 گل گاشتند و در مقابل مزدوران اجنبی ایستادگی کردند و41 شهید والامقام از تمام قشرها را تقدیم انقلاب کردند.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: بعد از مشخص شدن مسئله هواپیمای اوکراینی عده ای جیره خواران استکبار جهانی وارد میدان شدند و حوادث ناگواری را بوجود آوردند، آمدند که بمانند ولی با رهنمودهای مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم این قائله ختم به خیر شد و رفتند و قائله اخیر فرق داشت با فتنه سال 88و96 که با تمام امکانات وارد میدان شدند.

وی با اشاره به شهادت سردار سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» ادامه داد: نفوذ کلام این شهید والامقام در منطقه باعث شد که دشمن به وحشت بیفتد و به دنبال موقعیت بود که سردار سلیمانی را به شهادت برساند.

در این مراسم سرهنگ «یدالله اکبرزاده»، حجت الاسلام اصغری فرمانده کمیته سال 60، سرهنگ فاضلی از فرماندهان سال 60، «احمد اعلاپور» ازرزمندگان سال 60 به خاطرگویی پرداختند.

در پایان از خانواده‌های معظم شهدا و رزمندگان حماسه اسلامی 6 بهمن آمل با هداء لوح و هدایایی قدردانی شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها