به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
رئیس جامعه المصطفی از برگزاری همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی» در تاریخ ۲۰ بهمن سال جاری با حضور نویسندگان برتر در قم خبر داد.
کد خبر: ۳۸۰۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸ - 19January 2020

همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی» در قم برگزار می‌شود‌به گزارش دفاع‌پرس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین «علی عباسی» در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی از برگزاری همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی» خبر داد و اظهار داشت: این همایش ۲۰ بهمن‌ سال جاری با حضور نویسندگان برتر در قم برگزار می‌شود.

رئیس جامعه المصطفی همچنین با اشاره به گزارشی از فرایند برگزاری همایش مزبور عنوان کرد: این همایش از چهار کمیته فرعی با موضوعات فلسفه، کلام، عرفان و فلسفه‌های مضاف تشکیل‌شده و تاکنون ۱۴۷ چکیده مقاله و ۹۷ مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است.

عباسی با بیان اینکه دوازده پیش نشست با مشارکت مجموعه‌های حوزوی و دانشگاهی در دو سال گذشته برگزارشده است، گفت: این همایش در قالب مصاحبه، نظرات و دیدگاه‌های استادان برجسته کشور را منعکس کرده است.

رئیس جامعه المصطفی با اشاره به نقش حکمت اسلامی در شکل‌گیری، ادامه و استقرار انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه بررسی تأثیرات آن کمتر موردتوجه پژوهشگران قرارگرفته است.

وی بیان کرد: جریان چپ‌گرایی و مارکسیستی در دنیای معاصر تأثیرگذار بوده و انقلاب‌ها را تحت تأثیر قرار داده است؛ انقلاب اسلامی، نسخه بی بدیلی در برابر جریان چپ‌گرایی ارائه کرد.

عباسی به نقش شهید بهشتی، شهید مطهری، آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله مصباح یزدی در تبیین فلسفه سیاسی و مبانی حکمت اسلامی اشاره و تأکید کرد: امام راحل، تأثیر به سزایی در قوت بخشی به نقش معرفتی حکمت اسلامی داشتند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها