به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
وزیر دفاع در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح پاسخ موشکی نیرو‌های مسلح به اقدام آمریکا را عینت‌بخشی واقعی قدرت موشکی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشان‌دهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود.
کد خبر: ۳۷۹۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳ - 16January 2020

آمریکا تسلیم توانمندی موشکی و قدرت اراده جمهوری اسلامی شد/ دشمنان هرگز برای آزمون اراده ملت ایران تصمیم نگیرندبه گزارش گروه دفاعی و امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) با گرامیداشت یاد و خاطره یک‌هزار و ۱۸۴ دانش‌آموخته افسری دانشگاه افسری امام علی (ع) و بویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش اظهار داشت: فضای دانشگاه امام علی (ع) نسبت به دوران ابتدایی انقلاب اسلامی با توجه به رشد و پرورش نسل‌های مکتبی و انقلابی آماده‌تر و پویاتر از قبل شده است.

امیر حاتمی با اشاره به مقوله مطالعه و علم آموزی که پیگیری آن از گهواره تاگور مورد تاکید قرار گرفته است؛ مهمترین اتفاق در کنار موضوع تفکر و تعقل و کسب دانش را بصیرت عنوان کرد و گفت: برای تبدیل شدن به نامجوها، صیاد‌ها و سلیمانی‌ها باید دانش و علم آموزی آمیخته و نشات گرفته از بصیرت عمیق دینی و انقلابی باشد.

وی با اشاره به اینکه انسان جایگاه خلیفه‌اللهی در زمین دارد گفت: دوره دانشجویی و علم اندوزی توفیق بزرگی است و دانشجویان باید همزمان با کسب علم و رسیدن به قله‌های دانش و فناوری، حرکت به سمت تعالی و رسیدن به جایگاه والای انسانی را همچون شهدای این مرز و بوم در خود پرورش دهند.

وزیر دفاع با اشاره به حوادث و رخداد‌های اخیر کشور از جمله شهادت سردار پرافتخار اسلام سپهبد قاسم سلیمانی- حمله مقتدرانه موشکی نیرو‌های مسلح به پایگاه عین الاسد و سقوط هواپیمای اکراینی گفت: انتظار است دانشجویان به چرایی و فلسفه این رویداد‌ها و روند‌ها با دقت و موشکافی هرچه بیشتر بپردازند چرا که دامنه این جریانات در یک محور و راستا قرار دارد.

امیر حاتمی در ادامه با تشریح اقدام تروریستی دولتی بی سابقه در جهان، اقدام امریکا در به شهادت رساندن یک فرمانده عالیرتبه نظامی که مهمان رسمی دولت دیگری بود را بسیار قبیح دانست و تصریح کرد: مسئله اصلی دشمن با ملت ایران مسئله استقلال ایران اسلامی و استقلال خواهی ملت ایران است.

وی با بیان اینکه برخی سوال میکنند که آیا فقط ایران اسلامی مستقل است که دیگران سعی بر خدشه دار کردن آن می‌کنند گفت: کشور‌هایی که دارای ماهیت راهبردی هستند یا باید در هماهنگی کامل با قدرت‌های بزرگ عمل کنند که از آن‌ها به عنوان کشور‌های وابسته سیاسی تعبیر می‌شود و یا باید مستقل از دیگران، تاکتیک‌ها و راهبرد‌ها را متناسب با منافع ملی خود همانند جمهوری اسلامی ایران رقم بزنند که از این کشور‌ها با عنوان مستقل تعبیر می‌شود.

وزیر دفاع در همین راستا ادامه داد: کشور‌های مستقل و یا خواهان استقلال که همانند ایران دارای موقعیت راهبردی هستند اصولاً نمی‌توانند اعلام بی طرفی کنند.

امیر حاتمی افزود: ایران با داشتن موقعیت راهبردی با وجود اینکه در دوجنگ جهانی رخ داده موضع بی طرفی اتخاذ نمود، این موضوع نه تنها مانع از اشغال ایران نشد بلکه تبعاتی به مراتب بدتر از اشغال را نیز برای ایران به بار آورد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی با تدبیر امام راحل و رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسیر استقلال بدون وابستگی به شرق و غرب را برگزید گفت: یکی از مهمترین لوازم استقلال حفظ و ارتقای قدرت است.

وزیر دفاع خاطرنشان ساخت: این راهبرد با عنوان استحکام ساخت درونی قدرت توسط فرمانده معظم کل قوا مطرح و به یک گفتمان تبدیل شد و بدین ترتیب ارتقای بنیه دفاعی به عنوان مهم‌ترین مولفه قدرت ملی و ساخت درونی قدرت مورد توجه قرار گرفت.

امیر حاتمی ادامه داد: امروز نظام سلطه با توطئه ایجاد شکاف در حوزه فرهنگی بین کشور‌های منطقه، تشکیل گرو‌های وابسته در حوزه سیاسی، تحمیل اقتصاد تک محصولی به کشورها، توطئه تجزیه کشور‌های منطقه به لحاظ جغرافیایی و قرار دادن غده سرطانی رژیم صهیونیستی در غرب آسیا به دنبال تغییر جهت منطقه به سمت واگرایی و فتنه است.

وی افزود: وزارت دفاع با برخورداری از تسلیحات راهبردی، توجه به عمق راهبردی و نهایتا برخورداری از اندیشه و شرایط راهبردی، «دفاع اطمینان‌بخش» در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

وزیر دفاع افزود: امروز انقلاب اسلامی با هدایت‌های داهیانه و هوشمند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به خوبی ابعاد این فتنه را کشف و وحدت مسلمانان را به عنوان یک محور و رویکرد اساسی در سیاست خارجی خود قرار داده و تحقق وحدت در منطقه غرب آسیا و در قلب این منطقه که محور مقاومت نام گرفته را به واقعیت بسیار نزدیک کرده است و این نشان از دستیابی ایران به عمق راهبردی دارد.

سرتیپ حاتمی با اشاره به نقش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام وقیحانه اخیر امریکا گفت: بدون تردید اگر دشمن چنین پاسخی دریافت نمی‌کرد مبتنی بر خوی استکبار ستیزی گام‌های بعد را باجسارت بیشتری برمی‌داشت و در نهایت تسلیم قاطعیت و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح پاسخ موشکی نیرو‌های مسلح به اقدام آمریکا را عینت بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشاندهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران بود.

وی در همین زمینه افزود: فرماندهان امریکایی که فقط عادت کرده بودند با آتش سنگین روی کشور‌ها آن هم در شرایط ضعفشان و علیه ملت‌های بی دفاع قدرت پوشالی خود را در برابر دیدگان عموم بگذارند، برای یک بار هم که شده گرمای سوزان قدرت موشکی سپاه پاسداران را حس کردند و امیدوارم دشمنان هرگز برای آزمودن اراده ملت ایران تصمیم نگیرند، زیرا آنچه انجام شد فقط یک هشدار و سیلی بود!

امیر حاتمی تأکید کرد: امروز وزارت دفاع با پیشرفت‌های چشم گیر خود در حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، موشکی، الکترونیک و پدافندی و تأمین تمام نیاز‌های نیرو‌های مسلح به سطحی از بالندگی رسیده است که هیچ دشمن متجاوزی قصد زیاده خواهی و تجاوز طلبی را نداشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز صنعت دفاعی نسبت به سال ۵۷ با رشد صد‌ها برابری در تمام حوزه‌های دفاعی به بلوغ کامل رسیده است گفت: ما امروز با جنگ اقتصادی دشمن مواجهیم و همانگونه که در جنگ ۸ساله با ایثار و فداکاری از بحران‌ها سربلند خارج شدیم امروز نیز به حول و قوه الهی دشمن را در پیاده سازی توطئه و دسیسه‌های خود علیه ملت بزرگ ایران اسلامی ناکام خواهیم گذاشت.

وزیر دفاع در این مراسم از نمایشگاه پیشرفت‌های دانشگاه افسری امام علی (ع) بازدید کرد و از ۶ دانشجوی نمونه این دانشگاه با اهداء لوح، تقدیر به عمل آورد.

انتهای پیام/ 102

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار