به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
نویسنده کتاب «جنگ پا برهنه»:
نویسنده کتاب «جنگ پا برهنه» گفت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی به عنوان پدیده‌ای عظیم توانست امنیت را در منطقه خاورمیانه به اجرا در آورد لذا وی را باید به عنوان الگویی بی بدیل در مقابل استکبار جهانی معرفی کرد بنابراین پرداختن به سپهبد شهید قاسم سلیمانی امری ضروری است.
کد خبر: ۳۷۹۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱ - 13January 2020

آثار ادبی مربوط به «سپهبد شهید قاسم سلیمانی» باید بین‌المللی شوند/ ارزش‌های این سردار بزرگ هرگز فراموش نشودبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «رحیم مخدومی» نویسنده کتاب در گفت‌وگویی پیرامون شخصیت سپهبد شهید «قاسم سلیمانی»، اظهار داشت: سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» فردی ارزشمند بود که خصوصیات ویژه‌ای را در خود داشت.

این سردار بزرگ از دهه ۶۰ وارد عرصه دفاع از امنیت شد و هشت سال دفاع مقدس را با موفقیت پشت سر گذاشت و توانست در این دوران به خوبی بدرخشد.

وی پیرامون الگوسازی از سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» ابراز کرد: سپهبد شهید قاسم سلیمانی الگویی مناسب برای جامعه امروز ما است و پرداخت به این سردار بزرگ در آثار ادبی قطعا می‌تواند اتفاقات مهمی را در جامعه رقم بزند، سپهبد شهید قاسم سلیمانی شهیدی زنده بود و در حماسه‌های مختلف نقش آفرینی کرد و توانست پیروز‌ی قابل توجهی را نیز کسب کند.

مخدومی تلاش سپهبد شهید قاسم سلیمانی برای ایجاد امنیت پس از هشت سال دفاع مقدس را مورد بررسی قرارداد و تاکید کرد: سپهبد شهید قاسم سلیمانی پس از پایان جنگ تحمیلی، دفاع از امنیت را برای جامعه به اجرا در آورد وی از آنجا که فردی متبحر و توانمند بود، مقام معظم رهبری وی را برای ایفای نقش در سنگری دیگر فراخواندند و عرصه‌ای جدیدی پیش روی این سردار بزرگ گذاشتند و آن دفاع از امنیت منطقه خاورمیانه بود.

وی به توصیف سپهبد شهید قاسم سلیمانی و تدبیر مقام معظم رهبری پرداخت و افزود: مقام معظم رهبری با قرار دادن سپهبد شهید قاسم سلیمانی در سمت فرمانده سپاه قدس از وی ستاره‌ای بی بدیل ساختند، به عبارت دیگر گوهر وجودی وی در سپاه قدس خود را نشان داد. وقتی نا امنی برای جهان اسلام گسترش یافت سردار امنیت فرا ملیتی عمل کرد هرچند این فعالیت به دلیل گستردگی دشواری‌های فراوانی را با خود به همراه داشت، اما وی با ادبیات بین‌المللی که چیزی فراتر از دیپلماسی است پا به میدان گذاشت و اقدام به ایفای نقش کرد.

مخدومی ضرورت نگارش و تولید کتاب با مضمون الگوسازی و شناخت هر چه بیشتر سپهبد شهید قاسم سلیمانی را مهم خواند و تاکید کرد: سپهبد شهید قاسم سلیمانی به عنوان پدیده‌ای عظیم توانست امنیت را در منطقه خاورمیانه به اجرا در آورد لذا وی را باید به عنوان الگویی بی بدیل در مقابل استکبار جهانی معرفی کرد بنابراین پرداختن به سپهبد شهید قاسم سلیمانی امری ضروری است. باید کتاب‌ها متعددی درمورد این سردار بزرگ تولید و در سطح جهان و برای سنین مختلف مطرح گردد.

وی برپایی برنامه‌های مختلف مانند جایزه ادبی به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی را رویکردی ارزشمند و تاثیرگذار بر جامعه خواند و تصریح کرد: برگزاری برنامه‌هایی که بتواند جامعه را همواره به یاد این سردار بزرگ نگه دارد کاری بس ارزشمند و مهم است، برگزاری جایزه ادبی سپهبد شهید قاسم سلیمانی سبب خواهد شد تا علاوه بر خلق اثر و رقابت برای کسب جایزه یاد این سردار زنده بماند، اما باید توجه داشت که حد و اندازه سپهبد شهید قاسم سلیمانی بسیار بالا است و جایزه در نظر گرفته شده نیز باید قابل توجه باشد، برگزاری این جشنوار‌ها و یا جایزه‌ها باید در سطح بین المللی باشد، چیزی در حد جشنواره‌های فجر و یا از آن هم بزرگتر، نباید کاری کوچک برای این سردار بزرگ انجام شود. برگزاری این جایزه‌ها از سوی افراد نشان دهنده ارادت آنان به شخصیت سردار شهید است که در جای خود ارزشمند است.
مخدومی بیان کرد: ما نیازمند یک سازوکار و وفاق بین المللی برای بیان شخصیت سپهبد شهید قاسم سلیمانی هستیم و برای این منظور باید بستر‌های لازم فراهم شود تا یاد و نام وی همواره در عصر‌های آینده نیز زنده باقی بماند. باید توجه داشت که اجازه ندهیم تا از هدف اصلی که بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی است دور شویم.

این نویسنده پیرامون اهمیت پرداخت به وداع مردم با سپهبد شهید قاسم سلیمانی و انعکاس آن در کتاب‌های ادبی خاطرنشان کرد: رویکرد سپهبد شهید قاسم سلیمانی در رفتار و عملکردش باعث شد تا وی به عنوان سردار دل‌ها در جامعه شناخته شود و مردم برای پاسداشت از سال‌ها تلاش و رشادت وی وداعی پرشور را رقم بزنند. انعکاس این حجم از محبوبیت برای یک سردار بزرگ باعث می‌شود تا آیندگان نیز از ابعاد و ارزش این شخصیت ارزشمند آگاهی یابند.

منبع: میزان

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار