به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
آیت الله صدیقی گفت: آمریکا در جریان مذاکره و برجام در نهایت سلیمانی را از ما گرفت تا بتواند ما را پای میز مذاکره برگرداند، اما باید بداند حال در این جنگ که سرداری از ما گرفته شد، ما عقب‌نشینی نخواهیم کرد تا انتقام نگیریم.
کد خبر: ۳۷۷۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹ - 04January 2020

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، مراسم «اجتماع مردمی سلیمانی‌ها» به منظور بزرگداشت محبوب دل‌های آزادگان سردار شهید «قاسم سلیمانی»  دیروز (جمعه ۱۳ دی‌ماه) در یادمان شهدای هفتم تیر در مجتمع سرچشمه با سخنرانی آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و مدیحه‌سرایی احمد واعظی و مهدی رسولی برگزار شد.

آمریکا با شهادت سلیمانی به‌دنبال کشاندن ایران به میز مذاکره است/ تا انتقام نگیریم از پای نمی‌نشینیم

براساس این گزارش، احمد واعظی در ابتدای این مراسم به روضه‌خوانی برای شهادت حضرت زهرا (س) پرداخت و شعری نیز برای این شهید خواند که بخشی از این شعر به شرح زیر است:

تن بی جونت دارن میارن، خبرش توی شهر پیچیده

شهر داغ تو، رو به دل داره، کوچه کوچه سیاه پوشیده

آه که روی دوش شهر گذاشت، رفتن تو دوباره بار غم

بعد تو دوباره کی شاد کند، بچه‌های مدافعان حرم

میدونستن تموم سربازا، که چقدر روی شام حساسی

اینکه از تو یک دست جا مونده، یعنی از نوکرای عباسی

دستی از تو روی زمین مونده، آسمون توی بغل داره

و شهادت برای قاسم‌ها، طعم احلی من العسل‌ها داره

آخر قصه همیشه می‌گن، عمر دیو سیاه کوتاه

اونا که کشتنت بدونن، موج یک انتقام تو راه

آمریکا با شهادت سلیمانی به‌دنبال کشاندن ایران به میز مذاکره است/ تا انتقام نگیریم از پای نمی‌نشینیم

براساس این گزارش، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در این مراسم اظهارداشت: شهادت هنر مردان خدا، ذوب شدن در حیات لایتناهی، تولید زندگی، سد راه کفر، الحاد، فساد، ددمنشی و جنایت، بیمه‌گر کانون‌های عبادت، تمدن، فرهنگ و امنیت ساز است.

وی با بیان این که کشور ما اقتدار، عزت، پیشرفت، موقعیت، نفوذ منطقه‌ای و عظمت کنونی‌اش را از سفره شهدا به دست آورده است، ادامه داد: پرچم ولایت شهید ساز است، اما شهادت هم این پرچم را سرافراز نگه می‌دارد و حافظان آن است. شهدا مقام بالایی دارند و خداوند آدرس این مقام را به رهروان این راه می‌دهد و آنان با خون خود راه رسیدن به آن را ترسیم می‌کنند.

 

صدیقی با اشاره به این که خداوند در آیه‌ای از قرآن می‌فرماید در گفتمان خود حواستان باشد که به شهید تهمت نزنید و خلاف نگویید که مرده است تصریح کرد: خداوند دستور می‌دهد که شهید را مرده ندانید و فضای جامعه را نسبت به شهید پاکیزه نگه دارید، زیرا آنان دین را بازنویسی کردند و ارزش‌های اخلاقی را تابلو قرار دادند بنابراین نباید درباره آنان، فکر بدی کرد.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: هر کس بگوید شهید از دست رفته است، خبر ندارد که خود را از دست داده است، زیرا شهید خود را باز یافته و به اصل خود بازگشته است که داریم انالله و انا الیه راجعون یعنی اصل ما از خداست و به سمت او باز می‌گردیم.

وی گفت: تمام گروه‌های مقاومت اعم از بسیج، حزب الله، حشدالشعبی، فاطمیون، حیدریون، نجباء و ... زاده و تولید شده شهادت هستند و این که دشمن گروه‌های تروریستی را در عراق و سوریه ایجاد می‌کنند تا بتوانند به حساب ایران برسد نشان دهنده خباثت آمریکا است، اما حاج قاسم سلیمانی با صولت، قدرت، حماسه و شجاعت خود، شاخ آمریکا را شکست و قدرت‌های اتمی را در منطقه باطل کرد، افسانه نفوذ آن‌ها را در منطقه به پوچی رساند و توانست کشور‌های منطقه را متحد کند و جبهه مقاومت را مانند زنجیره‌ای به هم پیوند دهد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: زمانی که آمریکا عاجز و طرح هایش یکی پس از دیگری باطل شد، قدرت افسانه‌ای و ابهتش در منطقه فروریخت به حدی که مزدورانش متوجه شدند از آمریکا کاری در این منطقه بر نمی‌آید و مجبور شد با یک عکس العمل شهادت این امیر و سردار را رقم زند.

وی با بیان این که در گذشته دشمن با شهادت امام غنیه تصور کرد ستون مقاومت را از بین برده است افزود: امروز هم با شهادت ستون، پایگاه، مغز متفکر مقاومت، عارف دل شده، بیقرار شهادت، در به در وصال شهدا و سیدالشهدا تصور می‌کند ملت ایران تن به مذاکره می‌دهد و از موضع خود کوتاه می‌آید در حالی که باید بدانند مکتب شهید سلیمانی شکست آمریکا و سرافراز کردن مقاومت بود و این راه ادامه خواهد داشت.

صدیقی اضافه کرد: دشمن شهید بهشتی فیلسوف، عارف، متفکر و مدیر کارآمد را از ما گرفت یا با به شهادت رساندن رئیس جمهور و نخست وزیر تلاش کرد ما را تسلیم کند تا از مقابله با آمریکا کوتاه بیاییم امام خمینی (ره) با اتصال و توکلی که به خداوند داشت ذره‌ای عقب ننشست و این بچه‌ها را تربیت کرد که امروز  رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیت خود فرمودند شهید «قاسم سلیمانی» تربیت شده مکتب امام خمینی (ره) بود امام هیچگاه در برابر هیچ طوفانی نلرزید و در برابر حمله میگ‌ها به کشور، شهادت بهشتی، رجایی، باهنر و ... فرمودند آمریکا در چه فکری است ایران پر از بهشتی است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دشمن در این جنگ شکست خورده است نه یک بار بلکه ده بار از جبهه مقاومت و سلیمانی شکست خورد البته باید بدانیم جنگ تمام نشده است و امروز جنگ نظامی، فرهنگی و اقتصادی و همچنین جنگ با بقایای داعش همچنان ادامه دارد و تا زمانی که یمن پیروز نشود و بحرین آزاد نشود، جنگ برای ما ادامه دارد.

صدیقی تصریح کرد: هر کس نزد خداوند عزیزتر باشد قاتلش شقی‌ترین افراد خواهد بود لذا حاج قاسم سلیمانی توسط داعش به شهادت نرسید بلکه خود آمریکا برای شهادت او اقدام کرد. آمریکایی‌ها خیال می‌کنند بدون او این جبهه کمرنگ می‌شود و رزمنده‌های ما احساس ضعف می‌کنند، اما این چنین نخواهد بود، زیرا شهید هرچه عزیز‌تر باشد، خونش قدرت بیشتری تولید می‌کند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: شهید سلیمانی عابد، عارف متجحد، اهل سحر، اهل سوز، عاشق پیامبر و اهل بیت علیه السلام، دل شکسته حضرت زهرا (س)، برگزار کننده روضه هفتگی هر جمعه در خانه‌اش، برگزار کننده روضه عاشورا بود تا دل خودش را محکم کند و فرزندان و دودمانش نیز روحیه عاشورا و عشق به خدا داشته باشند. رفتار او با مردم به مانند سردار و فرمانده رفتار نمی‌کرد برادر آنان بود و هر جا مشکلی برای مردم ایجاد می‌شد، او دادرس بود سردار سلیمانی در آب برای سیل زده‌ها وارد شد و برای فرزندان مدافعان حرم نوازشگر بود و برای مقام معظم رهبری نیز فرمانده و سردار نبود بلکه عاشق و فدایی بود که سید حسن نصرالله از قول او یاد می‌کند که امروز پرچم دست حسین زمان است و مانند عاشوراییان یک جانبه برای فدا کردن کم است.

صدیقی با بیان این که آمریکای فریبکار که امام خمینی (ره) فرمود مذاکره با او همانند ارتباط میش با گرگ است در این مذاکرات اخیر پررو شد البته مشت برخی غربگرایان نیز باز شد که برجام برای ما فرجامی ندارد خاطرنشان کرد: در زمان برجام آمریکا قیمت‌ها را بالا ببرد و تحریم‌ها را بیشتر کرد و در نهایت سلیمانی را از ما گرفت تا بتواند ما را پای میز مذاکره برگرداند، اما باید بداند حال در این جنگ که سرداری از ما گرفته شد، ما عقب نشینی نخواهیم کرد و تا انتقام نگیریم و خونشان را نریزیم از پای نخواهیم نشست.

آمریکا با شهادت سلیمانی به‌دنبال کشاندن ایران به میز مذاکره است/ تا انتقام نگیریم از پای نمی‌نشینیم

در ادامه این مراسم مهدی رسولی به مدیحه سرایی پرداخت و  با سخنرانی همسر شهید «صیادشیرازی» پایان یافت.

منبع: فارس

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها