به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
ابطحی:
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: آمریکا با نیرو‌هایی مبارزه می‌کند که در خط مقدم مبارزه با داعش بوده و منافع آمریکا را به چالش کشیده است.
کد خبر: ۳۷۶۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰ - 31December 2019

حشدالشعبی نماد مبارزه با آمریکا استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «سید محمد جواد ابطحی» در گفت‌وگویی، با اشاره به تجاوز نیرو‌های آمریکا به خاک عراق و حمله به مواضع نیرو‌های حشدالشعبی، اظهار داشت: آنچه که ابتدا باید از حمله نظامی ددمنشانه و وحشیانه آمریکا گفته شود این است که آمریکا وقتی شرایط را مساعد ببیند و جرات کند دست به هر کاری می‌زند و این را آمریکاپرستان باید بدانند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: آمریکا وقتی بداند در جایی ضعف وجود دارد، فشار بیشتری وارد می‌کند و در مورد عراق هم ابتدا توسط ایادی داخلی اش و عوامل حزب بعث همچنین بعضی از جناح‌های سیاسی در عراق، قائله بزرگ سیاسی را به وجود آورد و در ماجرا‌های بصره، نجف، کربلا و بغداد حرکت‌های آن‌ها منجر به خلا قدرت در عراق شد.

وی ادامه داد: با حمله به مواضع حشدالشعبی در بعضی از این اعتراضات و اغتشاشات، آمریکا نیز این فرصت را غنیمت دانست و پایگاه‌های حشدالشعبی را بمباران کرد و جنایت آفرید.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به ادعای آمریکا درباره حضور در عراق برای مبارزه با داعش، تصریح کرد: آمریکا با نیرو‌هایی مبارزه می‌کند که در خط مقدم مبارزه با داعش بوده و داعش را زمین گیر کرده است و بنابراین منافع آمریکا را به چالش کشیده است؛ چراکه داعش بنا بر اعتراف خود ترامپ و هیلاری کلینتون دست پرورده خود آمریکایی‌ها است و این ارتباط را کسی نمی‌تواند انکار کند.

مردم منطقه باید بیدار شوند

ابطحی با اشاره به تولد داعش به دست آمریکا و همپیمانش، ادامه داد: داعش را به وجود آوردند تا چهره اسلام را خدشه دار کرده و در مقابل افکار عمومی از بین ببرند و کشور‌های اسلامی را تجزیه کرده و زیر ساخت‌های کشور‌های اسلامی را از بین ببرند و همه را وابسته به خودشان کنند و نفت این کشور‌ها را در منطقه غارت کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: حال حشدالشعبی نماد مبارزه با آمریکا است و فداکاری‌هایی کرده و شهدای زیادی تقدیم این مبارزه کرده است توسط آمریکا کوبیده می‌شود. مردم منطقه باید بیدار شوند. باید بیدار شویم و بدانیم که اگر عنصر مقاومت را فراموش کنیم، اگر وحدت را خدشه دار کنیم هر اتفاقی خواهد افتاد و همین آش و همین کاسه.

تروریست کسی است که منافع آمریکا را به خطر بیندازد؟

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ادعای حقوق بشری غرب و آمریکا، مطرح کرد: اینکه آمریکا از حقوق بشر صحبت می‌کند در نظر آمریکا حقوق بشر تعریف‌های خاص خودش را دارد؛ حقوق‌بشر آمریکایی، حقوق چشم آبی‌های غربی و اروپایی است و دیگران بشر نیستند و تروریست هستند؛ در نگاه آنها، تروریست آن کسی است که منافع آمریکا را به خطر بیندازد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر این که آمریکا باید به استقلال، حاکمیت و یکپارچگی ارضی عراق احترام بگذارد، تصریح کرد: البته آمریکا باید بداند که دوره بزن دررویی گذشته است و جواب این حمله را نیرو‌های مقاومت و حزب‌الله خواهند داد.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران تجاوز نیرو‌های آمریکا به خاک عراق و حمله به مواضع نیرو‌های حشد الشعبی را مصداق بارز تروریسم دانسته آن را به‌شدت محکوم کرد.

موسوی با اشاره به دروغ بودن ادعای آمریکا در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: این حملات بار دیگر ادعای دروغ آمریکا در مبارزه با گروهک تکفیری داعش را اثبات کرد به‌طوری که ایالات متحده، مواضع نیرو‌هایی را هدف قرار داده است که در طول سال‌های گذشته ضربات سنگینی به تروریست‌های داعش وارد کرده‌اند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار