به روز شده در: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
اکبریان مطرح کرد؛
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید اگر جامعه از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی امنیت داشته باشد زمینه برای سرمایه‌گذاری و کاهش نرخ دلار فراهم می‌شود.
کد خبر: ۳۷۶۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰ - 30December 2019

نرخ دلار با ورود سرمایه به کشور کاهش می‌یابد/خرید دلار برای سرمایه گذاری ریسک دارد«عزیز اکبریان» رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگویی درباره نوسانات نرخ ارز، اظهار داشت: اگرچه از اواخر سال گذشته در بازار ارز ثبات ایجاد شد و قیمت دلار سیر نزولی پیدا کرد، اما در هفته‌های اخیر چند عامل موجب بی‌ثباتی در این بازار شد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل نوسانات بازار ارز، افزود: نزدیکی به پایان سال میلادی و افزایش حجم سفر به واسطه آن و ناامنی ایجاد شده در جریانات اخیر موجب فرار سرمایه از ایران و افزایش نرخ دلار شد.

افزایش نرخ ارز مقطعی است

وی با بیان این که نوسان نرخ ارز در ژانویه و نزدیکی به پایان سال شمسی مقطعی بوده و نرخ ارز مجدد کاهش می‌یابد، اظهار کرد: امنیت روانی در جامعه موجب ورود سرمایه به کشور می‌شود و مسئولان سیاسی و فرهنگی باید اقدامات لازم را برای تحقق این مهم انجام دهند و با فرهنگ سازی جامعه را برای جذب سرمایه‌های خارجی آماده کنند.

ریسک خرید دلار بسیار است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که در صورتی که جامعه از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی امنیت داشته باشد زمینه برای سرمایه‌گذاری و کاهش نرخ دلار فراهم می‌شود، اضافه کرد: ارز بازار مطمئنی برای سرمایه گذاری نبوده و بهتر است مردم سرمایه‌های خود را در سایر بازار‌ها سرمایه گذاری کنند، زیرا ریسک خرید دلار بسیار است.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار