به روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
وزارت آموزش رژیم صهیونیستی با تصویب آئین‌نامه‌های جدید به‌دنبال رسمیت بخشیدن به زبان عبری به‌عنوان تنها زبان رسمی در اراضی اشغالی و نابودی زبان عربی است.
کد خبر: ۳۷۵۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶ - 24December 2019

تلاش صهیونیست‌ها برای نابودی زبان عربی در اراضی اشغالیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی اعلام کرد که وزارت آموزش رژیم صهیونیستی با تصویب آئین‌نامه‌های جدید به‌دنبال رسمیت بخشیدن به زبان عبری به‌عنوان تنها زبان رسمی در اراضی اشغالی و نابودی زبان عربی است.

براساس این گزارش، این وزارتخانه آئین‌نامه‌های جدیدی برای معلمان درس مطالعات اجتماعی تصویب کرده که براساس آن زبان عبری تنها زبان رسمی در اراضی اشغالی محسوب شده و زبان عربی به‌طور کامل در حاشیه قرار می‌گیرد.

آئین‌نامه‌های جدید براساس قانون نژادپرستانه «کشور یهود» تنظیم شده است، علاوه بر آنکه این آئین‌نامه‌ها هفته گذشته در سند جدید بخش مطالعات اجتماعی وزارت آموزش رژیم صهیونیستی در پایگاه اطلاع‌رسانی آن منتشر شد.

قانون نژادپرستانه کشور یهود که ژوئن سال 2018 تصویب شد، ماه آگوست گذشته رسماً وارد برنامه درسی وزارت آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی شد.

در این قانون نژادپرستانه، زبان عبری به‌عنوان زبان اصلی در اراضی اشغالی معرفی شده و علاوه بر این، غیر یهودیان نیز به‌عنوان شهروند درجه دو شناخته می‌شوند.

انتهای پیام/ 421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار