به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
فلاحت پیشه:
«حشمت الله فلاحت پیشه» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که آمریکا چراغ سبز‌هایی نشان داده که نشان از عقب نشینی در برابر مقاومت ایران است، اما به رسم گذشته از زبان تهدید استفاده می‌کند.
کد خبر: ۳۷۴۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴ - 18December 2019

چراغ سبز آمریکا نشان عقب‌نشینی در برابر مقاومت ایران استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگویی، در واکنش به تهدید دولتمردان آمریکا نسبت به تحریم فردو، اظهار داشت: آمریکایی‌ها همه ظرفیت‌های ملی خود را برای فشار به ایران به کار گرفتند، اما به نتیجه مورد نظر خود دست نیافتند. دولتمردان آمریکایی از سویی به سمت بلوک‌سازی تحریمی فراتر از ظرفیت‌های ملی رفتند و دو بلوک را دنبال کردند که نخست بلوک کشور‌های اروپایی و ژاپن بود و دیگری بلوک شورای امنیت است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا در کشور‌های اروپایی و ژاپن سعی کردند روزنه‌های دیپلماسی شکل گرفته را تبدیل به فشار کنند یا روزنه‌ها را به صورت مشروط در مقابل ایران به کار بگیرند.

وی افزود: این کشور متخاصم در قبال شورای امنیت هم تلاش می‌کند تا بتوانند یکی از پرونده‌های ایران ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد را زنده کند. منتهی در عین حال آمریکایی‌ها برخلاف همه چالش‌های گذشته خود از سال ۱۹۸۹ میلادی که اولین تنازع بین المللی آن‌ها است، به این نتیجه نیز رسیدند که نمی‌توانند به راحتی تبدیل به ابزار نظامی روی میز شوند.

فلاحت پیشه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران هم در مقابل با اتخاذ سیاست‌های مقاومتی توانسته اثربخشی نسبی داشته باشد. این اثربخشی را در تامین بودجه کشور بدون وابستگی به نفت می‌توان مشاهده کرد که اگر به خوبی این فرایند مدیریت شود دولت آمریکا مجبور به عقب نشینی و رفتن به سمت دیپلماسی می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند فردو را تحریم کنند کما اینکه عقب نشینی آن‌ها با چراغ سبز‌هایی که روشن شده واقعی است لذا تنها به رسم گذشته از زبان تهدید استفاده می‌کنند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها