به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴
حجت‌الاسلام آقاجانپور:
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: کشور برای پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی، نیازمند مدیران انقلابی است.
کد خبر: ۳۷۴۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸ - 16December 2019

سازمان عقیدتی سیاسی بازوی معنوی اقتدار نیروهای مسلح است/ دشمنان در بستر فشار اقتصادی به دنبال تغییر باورها و اصول ملت بزرگ ایران اسلامی هستندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید ضیاءالدین آقاجانپور» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در هفتمین جشنواره مالک اشتر سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به سرنگونی نظام ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران و استقرار نظام مقدس اسلامی به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، اظهار داشت: بقای این نظام نیازمند قدرتی بوده و هست که بتواند کشور و نظام اسلامی را در برابر هر تهدیدی حفظ و آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی را در تراز تمدن نوین اسلامی به سمت تعالی پیش ببرد.

وی ایجاد تشکیلات سیاسی ایدئولوژیک (عقیدتی سیاسی) را یادگار امام راحل عنوان کرد و گفت: لازمه نظام اسلامی، داشتن ساختار اسلامی در تمامی ابعاد است و این موضوع در مورد نیرو‌های مسلح که تأمین‌کننده امنیت و اقتدار و شکوه یک ملت هستند از حساسیت بیشتری برخوردار است و بنا بر همین اصل، فرمانده معظم کل قوا فرمودند «من نیروی مسلح مکتبی مبتنی بر ایمان، معنویت، روحیه جهادی و انقلابی می‌خواهم که بتواند در برابر هر تهدیدی ایستادگی کند».

حجت‌الاسلام آقاجانپور با اشاره به نقش خطیر روحانیت در تعمیق آگاهی سیاسی، دینی و معرفتی ملت ایران در طول تاریخ عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و حضور روحانیون در سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیرو‌های مسلح، این سازمان به عنوان بازوی معنوی اقتدار نیرو‌های مسلح در حوزه نشر و گسترش مفاهیم دینی، روشنگری‌های سیاسی، نظارت بر رعایت موازین شرعی در تمامی فرایندها، قوانین و دستورالعمل‌های مبتنی بر اسلام نقش خود را ایفا کرده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع نقش این سازمان را در گزینش کارکنان و مدیران مکتبی و ولایی مؤثر دانست و افزود: در نیرو‌های مسلح بهترین افراد با باور و ایمان راسخ گزینش می‌شوند تا با نگاه الهی و تکیه بر ظرفیت‌های معنوی و درونی بتوانند سد موانع و مشکلات را بشکنند و مسیر بازدارندگی فعال جمهوری اسلامی را با قدرت لایزال الهی و تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا ادامه دهند.

وی فعالیت در مجموعه تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی را افتخار نیرو‌های مسلح دانست و گفت: وظایف و مسئولیت ما در سازمان تحت امر ولی امر مسلمین بسیار سنگین‌تر است؛ چرا که اگر در جایی عملکرد نامناسبی داشته باشیم، این عملکرد، جلوه بسیار بدتری نسبت به سایر دستگاه‌ها خواهد داشت و بنابراین در نیرو‌های مسلح، کوچکترین آسیب هم از منظر ما بزرگ است.

حجت‌الاسلام آقاجانپور با اشاره به جامعه بزرگ خانواده نیرو‌های مسلح در جامعه اظهار داشت: امروز دشمنان در بستر فشار اقتصادی به دنبال تغییر باورها، آرمان‌ها، اعتقادات، ارزش‌ها و اصول ملت بزرگ ایران اسلامی هستند و با عملیات روانی در پی دستیابی به اهداف شوم خود هستند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ادامه داد: در این هجمه فرهنگی، معیشتی و سیاسی دشمن، عملکرد مجموعه‌های عقیدتی سیاسی و سایر دستگاه‌های فرهنگی باید نمود عینی و تأثیرگذار در آحاد جامعه داشته باشد و به نقطه‌ای برسد که همگان سبک زندگی و رفتاری نیرو‌های مسلح را الگو قرار دهند.

وی با بیان اینکه ارزشی کردن جامعه از طریق بسترسازی فرهنگی نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسئول است، گفت: پیاده‌سازی جامعه ایرانی مبتنی بر فرهنگ و آرمان اسلام، لازمه‌اش سلامت عدالت اداری، عدم فاصله طبقاتی، دوری مسئولان از اشرافی‌گری، شایسته‌سالاری، اخلاق‌مداری و بسیاری از مؤلفه‌های دیگر است.

حجت‌الاسلام آقاجانپور بیان کرد: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و کشور برای پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی، نیازمند مدیران انقلابی است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه «مجلس، باید مجلسی باشد که بتواند در مقابل زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها و مرعوب کردن و تطمیع کردن‌های قدرتمندان جهانی بایستد و مصالح کشور و ملت را محاسبه کند و دنبال آن برود»، بر اهمیت شرکت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح در خط ولایت تأکید کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تصریح کرد: فرمانده معظم کل قوا ارتقاء هوشیاری، بصیرت دینی و انقلابی، پرورش فکری و اخلاقی و نظارت بر موازین شرعی به‌ویژه سلامت مالی و اقتصادی را از مجموعه عقیدتی سیاسی وزات دفاع انتظار دارند و ما نیز با تمام قوا با همکاری مجموعه وزارت دفاع تمام تلاش خود را برای تحقق اوامر فرمانده معظم کل قوا به‌کار خواهیم بست.

هفتمین جشنواره مالک اشتر سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با حضور امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع، حجت‌الاسلام «آقاجانپور» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار «تشکری» دبیر اشراف فرماندهی معظم کل قوا و سردار «سه‌دهی» رئیس دفتر ارتباطات نیرو‌های مسلح در سالن شهدای سازمان صنایع دفاع برگزار و در پایان این مراسم از نفرات برگزیده جشنواره مالک اشتر درحوزه اشراف فرماندهی معظم کل قوا قدردانی شد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار