به روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
سلیمی مطرح کرد:
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به وجود هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور به حمایت از این شرکت‎ها از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی، بودجه عمومی و صندوق توسعه ملی اشاره کرد.
کد خبر: ۳۷۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰ - 15December 2019

ذره‌بین مجلس بر نحوه تزریق اعتبارات صندوق نو‌آوریبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، علیرضا سلیمی در گفت‌وگویی با اشاره به توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور، اظهار داشت: در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصمیمات مهم و تأثیرگذاری برای شرکت‌های دانش بنیان اتخاذ شد، به این نحو که پس از تصویب و ساماندهی قانون و اساسنامه شرکت‌‎های دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شد و برای این صندوق در بودجه نیز ردیف اختصاصی تعلق گرفت.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، حمایت از طریق صندوق توسعه ملی و بودجه عمومی کشور را دو محل حمایتی دیگر از شرکت‌های دانش بنیان برشمرد، افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیوسته در حال رصد تقویت شرکت‌های دانش بنیان است چرا که راه توسعه کشور را تنها همین مسیر می‎داند.

پارک‌های علم و فناوری زیر چتر حمایتی کمیسیون آموزش 

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به فعالیت‌ پارک‌های علم و فناوری در سراسر استان‌های کشور، ادامه داد: این پارک‌ها نیز همواره مورد حمایت کمیسیون آموزش بوده و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ملزم به پشتیبانی از پارک‌های علم و فناوری است.

سلیمی، تعداد شرکت‌های دانش بنیان را حدود هفت هزار شرکت تخمین زد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در نظر داریم که تعداد این شرکت‌ها را تا 25 هزار شرکت افزایش دهیم که این مسئله تحول بزرگی در حوزه خودکفایی به ویژه در بخش‌هایی که در آن با تحریم مواجه هستیم، رقم می‌زند.

شرکت‌های دانش بنیان توان شکستن قفل‌ تحریم‌ها را دارند

وی با تأکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان توان شکستن قفل‌ تحریم‌ها را دارند، یادآور شد: تجاری‌سازی فناوری‌‎ها و تقویت پژوهش در کشور یک ضرورت است که ارکان اصلی نظام باید آن را دنبال کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مهم‌ترین مسئله امروز کشور این است که تمرکز شرکت‌های دانش بنیان بر مسائل و اولویت‌های اصلی کشور باشد. برای نمونه امروز این شرکت‌ها در تولید دارویی تا ۹۸ درصد نیاز کشور را برطرف می‌کنند که این نیاز‌ها باید احصا و فعالیت آن‌ها در سایر بخش‌ها نیز تسری یابد.

منبع:خانه ملت

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار