به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
کدخدایی:
سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه پلیس باید در درجه اول اقتدار خود را حفظ کند، گفت: بعضا در برخی از رسانه‌ها مطالبی به ناحق به پلیس نسبت داده می‌شود و این در حالی است که اگر اقتدار و نفوذ پلیس را نادیده بگیریم گناهی نابخشودنی تلقی می‌شود.
کد خبر: ۳۷۴۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰ - 14December 2019
نادیده گرفتن اقتدار پلیس گناهی نابخشودنی استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «عباسعلی کدخدایی» سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان در نشست تخصصی روسای پلیس امنیت عمومی سراسر کشور اظهار داشت: حضور بنده در نیروی انتظامی فرصت مغتنمی است تا از عزیزانی که شبانه روز در حال تأمین امنیت مردم و تلاش در راستای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، تشکر کنم.
 
وی ادامه داد: همچنین از سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی که با هدایت‌ها و فرماندهی خود در کنترل حوادث اخیر، رضایت حضرت امام خامنه‌ای و مردم را موجب شدند، تشکر و قدردانی می‌کنم.
 
سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان به اهمیت امنیت در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: امنیت مقوله‌ای است که فردی نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد؛ در گذشته امنیت تنها برای پادشاهان و سلاطین تامین می‌شد این در حالی است در نگاه اسلامی امنیت باید برای یکایک شهروندان، نظام و جامعه اسلامی نیز تامین شود.
 
کدخدایی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح و انتظامی _ امنیتی در صدد ایجاد امنیت پایدار و برقراری آرامش در جامعه هستند، افزود: جوامع مدرن دیگر نیز به نوعی در همین مسیر در حال حرکت هستند البته اهداف غائی آن‌ها متفاوت است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه نیروی انتظامی در پیشخوان تامین امنیت در جامعه است، ادامه داد: ما در طول شبانه روز شاهد حضور نیروی انتظامی در سطح جامعه هستیم و لازم است که قدردان زحمات این افراد نیز باشیم.
 
سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه پلیس باید در درجه اول اقتدار خود را حفظ کند، تصریح کرد: بعضا در برخی از رسانه‌ها مطالبی به ناحق به پلیس نسبت داده می‌شود و این در حالی است که اگر اقتدار و نفوذ پلیس را نادیده بگیریم گناهی نابخشودنی تلقی می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه اقتدار در نیرو‌های مسلح حرف اول را می‌زند، عنوان کرد: در کنار اقتدار، اعتمادسازی بین پلیس و مردم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین مردم و شهروندان باید مهربانی و صمیمیت را در رفتار پلیس ببینند.
 
کدخدایی به حوادث دو سال گذشته (سیل، زلزله، اغتشاشات و ...) اشاره کرد و گفت: در تمامی حوادث پلیس در پیشخوان و سنگر اول بوده و زحماتی که در این راستا متحمل شدند، قابل تقدیر است.
 
سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان با اشاره به نقش پلیس در انتخابات عنوان کرد: اهمیت انتخابات در تمامی کشور‌ها روشن است؛ انتخابات به ارزش تبدیل شده و موضوعیت پیدا کرده و امروزه خود انتخابات برای ما اهمیت دارد و طبیعتا چشم‌هایی نیز در داخل و خارج متوجه آن است.
 
کدخدایی به انتخاب پیش رو در اسفند اشاره و تصریح کرد: سلامت و مشارکت دو نکته حائز اهمیت در برگزاری انتخابات است که ناجا در تامین هر دو هدف نقش موثری دارد.
 
وی تصریح کرد: حضور پلیس در صحنه، برخورد با متخلفان و ارائه گزارش به شورای نگهبان از جمله محور‌های تعیین کننده و سرنوشت ساز در انتخابات است.
 
کدخدایی همچنین به موضوع تبلیغات انتخاباتی اشاره کرد و گفت: در دو ماده اشاره شده که اگر تبلیغات خلاف قانون صورت بگیرد موظف هستیم که با کمک نیروی انتظامی نسبت به آن اقدامات لازم صورت بگیرد و این می‌رساند که نقش پلیس در بررسی صلاحیت ها، برگزاری انتخابات و آماده سازی حوزه انتخابیه بسیار تعیین کننده و موثر است.
 
کدخدایی همچنین با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات عنوان کرد: امروزه بسیاری از کشور‌ها به میزان مشارکت در انتخابات توجه نمی‌کنند این در حالی است که مشارکت در کشور ما خصوصا برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه هر چقدر مشارکت بیشتر باشد، تضمینی برای منافع ملی نیز تلقی می‌شود، ادامه داد: اگر قانون به درستی اجرا شود مشارکت نیز بالا می‌رود البته این را هم بگویم که مردم انتظار دارند که قانون به درستی و کامل اجرا شود.
 
این مقام مسئول با اشاره به این که ما به دنبال اجرای قانون هستیم و انتظار داریم که هیئت‌های اجرایی براساس قانون وظایف خود را انجام دهند، تصریح کرد: ان شاء الله با تامین امنیت از سوی نیروی انتظامی و ارسال مستندات دقیق برای هیئت‌های اجرایی و نظارتی زمینه مشارکت گسترده و سالم در انتخابات پیش رو فراهم شود.
 
سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان عنوان کرد: امیدواریم که انتخابات دوم اسفندماه، انتخاباتی پرشور، سالم و با مشارکت بالا و به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار شود و اگر فردی هم اعتراضی دارد باید شکایت خود را در زمان مقرر عنوان کند و مطمئن باشد که ما قطعا اعتراضات را بررسی می‌کنیم.
 
انتهای پیام/341
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار