به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳
آیت‌الله دری نجف آبادی :
آیت‌الله «دری نجف آبادی» گفت: علی‌رغم اینکه اقدام اخیر دولت مورد انتقاد بسیاری از افراد بود، ولی مصلحت کشور این بود که همه دست به دست هم داده و کار را پیش ببریم. نباید برای تدبیر ضعیف دولت، آب به آسیاب دشمن ریخت و کشور را به آتش کشید.
کد خبر: ۳۷۴۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴ - 13December 2019

نباید برای تدبیر ضعیف دولت در اقدام اخیرش، آب به آسیاب دشمن ریختبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از استان مرکزی، آیت‌الله «دری نجف آبادی» نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: نباید گذاشت تا دشمنان اسلام در میان امت‌های مسلمان از جمله کشورهای عراق، لبنان، ایران، یمن و ... رخنه کنند و باید به این جمله از قرآن که می‌فرماید «شداء علی الکفار رحماء بینهم» عمل کنیم.

دری نجف آبادی با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: ۴۰ سال پیش در روز ۲۷ آذر ماه آیت‌الله «مفتح» را در دانشکده الهیات به همراه دو تن از محافظانش به شهادت رساندند. پس از شهادت ایشان بود که امام خمینی (ره) این روز را روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری کردند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: اساس این است که دانشجو و طلبه خدمتگزار اسلام، کشور و ملت بزرگ ایران باشند و در این راه مجاهدت کنند. نه طلبه ها تافته جدا بافته ای هستند و نه دانشجویان و همگی باید افتخار کنیم که خدمتگزار مردم هستیم. همچنین باید همگی مواظبت کنیم تا مبادا افراد مسئله دار در حوزه و دانشگاه مقدسات را زیر سوال ببرند.

وی به بیان هدف دانشگاه و حوزه پرداخت و افزود: هدف دانشگاه پیشرفت کشور و علم و فناوری و هدف حوزه پیشرفت و تبیین دین و قرآن و علوم اسلامی است و هر دو تلاش دارند تا این ملت بزرگ به قله های بلند علم و معرفت و کمال برسند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن اشاره به وجود نواقصی در کشور گفت: علی رغم اینکه اقدام اخیر دولت مورد انتقاد بسیاری از افراد بود، ولی مصلحت کشور این بود که همه دست به دست هم داده و کار را پیش ببریم. نباید برای تدبیر ضعیف دولت، آب به آسیاب دشمن ریخت و کشور را به آتش کشید چرا که همه با هم برادریم و در یک کشتی نشسته ایم. از آن طرف باید در مقابل دشمن نیز بایستیم و در دهان آمریکا و اسرائیل بزنیم.

وی با بیان اینکه امنیت منطقه را آمریکایی ها نمی توانند تامین کنند، گفت: آمریکایی ها غلط می کنند که می خواهند چنین کاری کنند. این سرزمین قبل از پیدایش دولت آمریکا سرزمین ایرانیان بوده است.

دری نجف آبادی با اشاره به نفوذ استکبار جهانی در کشور های منطقه خصوصا بحرین، گفت: آمریکایی ها نسبت به شیعیان بحرین ظلم و جنایت می کنند و با کمک آل سعود خبیث سعی در تسلط بر مردم این منطقه دارند.

امام جمعه اراک با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: از همه دانشجویان و حوزویان خواهش می کنیم تا آب به آسیاب دشمن نریزند و همه تلاش کنند تا استان مرکزی استان امنی باشد تا مردم بتوانند آگاهانه افراد شایسته را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند.

وی افزود: مردم باید تحقیق کنند تا بهترین، امین ترین، شایسته ترین و انقلابی ترین افراد را منتخب کنند و کاندیداهای مجلس نیز باید از تبلیغات سوء بپرهیزند. البته شورای نگهبان نیز باید افراد دلسوز را تائید کند. مردم نیز باید با رای خود مدرس ها را وارد مجلس شورای اسلامی کنند.

دری نجف آبادی با اشاره به در پیش بودن هفته پژوهش و فناوری گفت: باید دانشگاه ها به مسئله پیشرفت صنایع اهمیت دهند چرا که بزرگترین مشکل صنایع ما چه در کشور و چه در استان عدم پژوهش و تحقیقات است. متاسفانه در این زمینه ضعف داریم. در واقع باید کاری کرد تا افراد متخصصی در صنایع داشته باشیم تا از مونتاژ کاری صرف نظر کرد که خود بتوانیم طراحی کنیم و اگر روزی به علت های مختلف نتوانستیم قطعات را از خارج کشور وارد کنیم کار روی زمین نماند.

وی با بیان اینکه در طول این سال ها صنایع کشور از جمله خودروسازی می بایستی معجزه می کردند تصریح کرد: چرا در بسیاری از صنایع که پتانسیل بسیار خوبی وجود دارد، باید وارد کننده باشیم؛ در حالی که ظرفیت صادرات وجود دارد. به عنوان مثال در صنعت پوشاک که ظرفیت بسیاری در کشور وجود دارد، چرا همچنان باید از کشور ترکیه پوشاک وارد کنیم.

دری نجف آبادی تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان باید وارد این عرصه شوند و با همت خود مشکلات موجود در صنایع کشور را بر طرف کنند تا مشکلات اقتصادی نیز برطرف شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار